امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۷:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96885
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
علیرضا قزوه مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری در گفت ‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: رهبری در ...

علیرضا قزوه مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری در گفت ‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: رهبری در جلسه دیشب به انعکاس اتفاقات روز در شعر اشاره کرد. شعر احمد بابایی که مرتبط با اتفاقات شام بود، بسیار مورد تشویق آقا قرار گرفت و به این موضوعات و مضامین اینچنینی بسیار تاکید نمودند. اشعاری در مورد فلسطین و غزه قرائت شد و این نشان از فعال بودن شعرای ما در این حوزه است.

*رهبری شعر و شخصیت اخلاقی را ستود

قزوه به حاشیه‌های این جلسه اشاره کرد و گفت: نکته‌ای که شاید کسی متوجه نشد و آقا به آرامی به من فرمودند در رابطه با شعر زکریا اخلاقی بود. رهبری شعر اخلاقی را ستایش کرد و گفت ایشان بسیار پُر مغز شعر می‌سرایند. اخلاقی یک شخصیت بی‌تکلف است و دنبال هیاهو نیست و خارج از تمام جنجال‌ها و هیاهوها شعر می‌سراید. آقا از شخصیت وی تعریف و تمجید نمود.

*رهبری از شعر دخترخانم افغان تعریف کرد

وی افزود: رهبری بعد از شعرخوانی مهاجر افغان خانم تکتم حسینی، از شعر وی نیز تعریف کرد و به تصویرسازی قدرتمند شعر وی اشاره نمود. رهبری از شعر دختر خانم افغان تعریف کرد.

*رهبری به ما امید دارند

قزوه در پایان گفت: رهبری بر فضای کلی کشور اشراف دارند و این مباحث مرتبط با امید، همیشه در کلام ایشان به چشم می‌آید. رهبری به ما امید دارند. آقا عرصه شعر کشور را می‌شناسند و این روحیه امید باید در میان هنرمندان وجود داشته باشد تا بتوانند این روحیه را در جامعه بدمند. رهبری به اهمیت خلوت شعرا نیز اشاره کردند و فرمودند شاعر باید از هیاهو دوری گزیند. شعری که می‌سراید نتیجه خلوت و مطالعه ایشان باشد.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها