امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۴:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96890
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
مرتضی امیری اسفندقه شاعر و پژوهشگر که در دیدار شب گذشته شعرا با رهبر انقلاب حضور داشته و دقایقی در کنار رهبر انقلاب حاضر شد و گفت‌وگویی کوتاه با ...

مرتضی امیری اسفندقه شاعر و پژوهشگر که در دیدار شب گذشته شعرا با رهبر انقلاب حضور داشته و دقایقی در کنار رهبر انقلاب حاضر شد و گفت‌وگویی کوتاه با ایشان داشت، به خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: مهم‌ترین مسئله درک والا و دریافت عالی مقام معظم رهبری (حضرت امین) از موضوع و موضع فرهنگ جهان به ویژه شعر پارسی است.

*شعرخوانی جوانان جلسه را آکنده از شور و شوق کرد

وی افزود: حضور شاعران غیرایرانی فارسی‌زبان در جلسه دیشب به همراه شعرخوانی جوانان برای اولین بار، جلسه از شور و شوق دیگری آکنده کرد.

*بدهه‌خوانی رهبری از لحظات خاص جلسه بود

این شاعر نام آشنا گفت: تک بیتی که رهبری فی‌البداهه قرائت نمودند یکی از لحظات خاص و خالص جلسه شب شعر در خدمت رهبری انقلاب بود.

کاش امشب همگی شعر بخوانند اینجا

بعد از آن تا سحری جمله بمانند اینجا

 

*شاعرِ نجات یافته، شاعری است که علیه ستم باشد

اسفندقه به بیانات رهبری نیز اشاره کرد و گفت: در سخنانشان به این نکته نیز اشاره نمودند که شاعر نمی تواند در برابر خیانت‌ها و جنایت‌ها سکوت اختیار کند. شاعرِ نجات یافته، شاعری است که حرکت، هوش و هیجانش علیه ستم است. حرکت شاعر باید ستم‌ستیز و ستم سوز باشد.

*شعری به خلوت مخاطب راه می‌یابد که ناب باشد

وی افزود: ایشان به این نکته نیز اشاره نمودند که شاعر مجوز ورود به خلوت مخاطب را دارد و به خلوت مخاطب راه پیدا می‌کند. هم‌اکنون سرویس‌های ستم‌گر تلاش می‌کنند تا با مسائل انحرافی وارد خلوت مخاطب شوند و اگر شاعر بتواند زودتر از آن سرویس‌های ظالم به خلوت مخاطب راه یابد اجازه انحراف را از آنها سلب خواهد کرد. از نظر رهبری شعری می‌تواند به خلوت مخاطب راه پیدا کند که یک شعر ناب و سازنده باشد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار