امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۱:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96892
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
رضا شیبانی اصل از شاعران جوان کشورمان که شب گذشته در دیدار با رهبر انقلاب حضور داشت و به شعرخوانی پرداخته بود،‌ درباره این دیدار به خبرنگار کتاب و ...

رضا شیبانی اصل از شاعران جوان کشورمان که شب گذشته در دیدار با رهبر انقلاب حضور داشت و به شعرخوانی پرداخته بود،‌ درباره این دیدار به خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، گفت: جلسه خوبی بود و من شعری خواندم که در آن کلمه قالی تبریز آمده بود که آقا از من پرسیدند تبریزی هستی که من هم پاسخ مثبت دادم و این اتفاق خیلی خوبی بود هم برای من و هم برای شعر تبریز. چون 10 سال است که کسی از شاعران تبریز به خدمت آقا نرسیده بود و در محضر ایشان شعر نخوانده بود.

وی درباره تاثیر این جلسات و احساسی که از شعرخوانی در محضر ایشان داشته ،‌اظهار داشت: این دیدار از دو جنبه اهمیت دارد اول اینکه این جلسه، ‌از نظر ادبی در سطح بسیار بالایی قرار دارد و خود آقا در حوزه شعر صاحب نظر هستند و شعر خواندن در این جمع و تحسین شدن شعر توسط ایشان، اعتباری به شعر و شاعرش می‌دهد.

این شاعر جوان اظهار داشت: جنبه دوم هم برای ما که علاقه مند به ایشان هستیم، از جهت معنویت دیدار با ایشان است و این دو جنبه در کنار که لذت فوق العاده‌ای به ارمغان می‌آورد.

شیبانی درباره سخنان رهبر انقلاب در دیدار با شاعران هم گفت: یکی از مهم‌ترین نکاتی که ایشان اشاره کردند این بود  که شعر مساله صرفا شخصی نیست و رسالت اجتماعی دارد و شاعر باید متوجه باشد که نباید کسی با شعر خود انحرافی در جامعه ایجاد کند و شاعر باید با شعرش به جامعه خدمت کند.

وی افزود: رهبر انقلاب درباره شعر من هم نکاتی فرمودند که بسیار راهگشا بود و بر این نکته تاکید کردند که شعر منازلی دارد  نباید در منازل توقف کرد و باید راه را پیمود و به جلو حرکت کرد.

این شاعر درباره بخشی از سخنان رهبر انقلاب در باره دفاع شاعران از مظلوم و اشاره ایشان به مساله غزه، ‌اظهار داشت: وظیفه شعر این است که از مظلوم حمایت کند. شعر امکان ضعیفی نیست و اتفاقا ابزار تاثیرگذاری است و شعر فارسی در جهان شنونده دارد و بسیار تاثیرگذار است.

وی افزود: شعری که در حمایت از مظلوم سروده می‌شود علاوه بر حمایت از مظلوم جنبه دیگری دارد و آن این است که یک روش فرهنگی برای خودسازی شاعران است چون شاعران ممکن است در معرض آسیب‌های روحی باشند اما وقتی دغدغه شاعری متعالی باشد و از حق دفاع کند، از آسیب‌های که شاعران دیگر که گرفتار دغدغه‌های پایین دست هستند، ‌مصون می‌ماند.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها