امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۴:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96894
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، سعید ستاری یکشنبه شب در نخستین گردهمایی هیئت‎های عامل مراکز نیکوکاری و خیران ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، سعید ستاری یکشنبه شب در نخستین گردهمایی هیئت‎های عامل مراکز نیکوکاری و خیران لرستان اظهار داشت: بیش از 4,5 میلیون نفر تحت پوشش کمیته امداد هستند که خیرانی در طرح‌ها و برنامه‌های مختلف افراد تحت پوشش کمیته امداد را حمایت می‌کند.

وی عنوان داشت: در استان لرستان به ازای هر نفر مددجو و نیازمند پنج خیر وجود دارد که این ظرفیت بالای است و نسبت به میانگین کشوری رقم بالای است.

معاون توسعه مشارکتی‌های مردمی کمیته امداد گفت: با وجود همه مشکلات اقتصادی، کمیته امداد امام خمینی(ره) در لرستان رتبه قابل قبولی در عرصه مشارکت‌های مردمی داشته است و این نهاد متکی به کمک‌های ارزنده مردمی است.

ستاری اضافه کرد: خوشبختانه جامعه روحانیت با هدایت ارزشمند خود این امکان را فراهم کرده است که به بهترین نحو ممکن در خدمت روحانیان باشیم که استان لرستان بهترین شکل مشارکت‌های مردمی را دارد.

این مسئول یادآور شد: مهمترین شاخص حضور مردم کمک‌های آنها در قالب نقدی، غیرنقدی و خدمات است که موسسه‌های خیریه در قالب‌های گوناگون در این زمینه موفق عمل کرده است.

وی افزود: مراکز خیریه در کشور باعث توانمندسازی و حضور فعال برخی خیران در کمک به نیازمندان بوده است.

معاون توسعه مشارکتی‌های مردمی کمیته امداد کشور با اشاره به اینکه تعداد مراکز نیکوکاری برای پوشش همه محله‌های ما جوابگو نیست که یکی از مشکلات این امر مشکل استقرار روحانی در مساجد است که باید در این زمینه فضاسازی شود.

ستاری اضافه کرد: در این مراکز حضور حداکثری مردم در عرصه‌های خدمت‌رسانی، با تاثیرگذاری بالا فراهم می‌شود که خوشبختانه لرستان نزدیک‌ترین استان به این طرح است.

این مسئول یادآور شد: افراد صاحب تقوا و مورد اطمینان عناصر اصلی این مراکز را تشکیل می‌دهند و قرار است مراکز نیکوکاری با هدف کمک به نیازمندان در هر محله و مسجد راه‌اندازی شود.

معاون توسعه مشارکتی‌های مردمی کمیته امداد کشور گفت: کمیته امداد از دستگاه‌های است که قوانین اداری آن برای کمک به نیازمندان از همه دستگاه‌های دیگر کمتر است، بنابراین مراکز نیکوکاری و خیران وظیفه دارند، نیازمندان را شناسایی و نیاز آنها را طبقه‌بندی کنند.
انتهای پیام/2304/ی30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها