امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۲:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96896
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۱۵
تعداد بازدید: 157
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، سیدمهدی سیدین‌نیا  یکشنبه شب در نشست خبری با اصحاب رسانه در ساختمان مدیریت حوزه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، سیدمهدی سیدین‌نیا  یکشنبه شب در نشست خبری با اصحاب رسانه در ساختمان مدیریت حوزه هنری استان اصفهان با اشاره به اهمیت نقش فرهنگ در پیشرفت و توسعه کشور تصریح کرد: برای دستیابی به اهداف فرهنگی این سال باید تلاش همه‌جانبه صورت گیرد.

وی با اشاره به برنامه‌های حوزه هنری برای افزایش تعداد سینماهای استان اصفهان اظهار کرد: تعطیلی سینماهای فلسطین و خانواده اتفاق بدی بود که متأسفانه رخ داد و مسئولین نیز به این مسئله رسیدگی نکردند.

وی افزود: بنابر فرمان رهبر معظم انقلاب سینماهای متعلق مؤسسه کوثر که وابسته به بنیاد شهید است باید در اختیار حوزه هنری قرار بگیرد اما نه تنها این سینماها به حوزه هنری واگذار نشده است بلکه بنیاد شهید درحال تخریب و از بین بردن و وقت‌کشی برای تغییر کاربری این سینماهاست.

رئیس حوزه هنری اصفهان با اشاره به اهمیت احیای سینماهای در حال تخریب در اصفهان گفت: بنیاد شهید در حال تخریب سینماهای خود است تا بتواند به بهانه سینما نبودن از واگذاری به حوزه هنری فرار کند.

سیدین‌نیا ضمن ابراز تأسف از کمبود بودجه در بخش فرهنگ و هنر خاطرنشان کرد: در شهرستان آران و بیدگل پروژه سیار خوب و مهمی آغاز شد که به دلیل نبود بودجه و اختصاص نیافتن بودجه کافی این پروژه اجرایی نشده است و با وجود اینکه سه فرماندار در این شهر عوض شده است اما بودجه‌ای همچنان به این پروژه اختصاص نیافته است و علت این مسأله عدم شناخت مسئولین از فرهنگ است.

وی از پایان یافتن مطالعات شهر هنر خبر داد و افزود: مطالعات نظری و امکان سنجی پیرامون شهر هنر پس از نزدیک به چهار سال پایان یافت. هم‌اکنون نیازمند کمک‌های دولت و مجلس هستیم تا این طرح بسیار مهم و عمیق عملی شود و اجرایی شدن این طرح دارای اهمیت بسیار زیادی است که امیدواریم بودجه‌های آن تأمین شود.

رئیس حوزه هنری استان اصفهان تصریح کرد: در حوزه ادبیات و مقاومت که از سیاست‌های فرهنگی مهم و کلان کشور است با دو محور در حال فعالیت هستیم که محور اول خاطرات انقلابیون با استفاده از بیش از 140 نفر و بیش از 5 هزار موضوع است که بیش از 50 درصد پیشرفت داشته و تهیه بیش از 3 هزار سند در این محور پیش‌بینی شده است.

وی گفت: محور بعدی حوزه ادبیات و مقاومت، حوزه دفاع مقدس است، بحث پشتیبانی جبهه‌ها که اصفهان یکی از محورهای این مسئله در دوران مقدس بوده است، جنگ در شهرها با توجه به حملات متعددی که به شهر اصفهان در جنگ تحمیلی صورت گرفته و همچنین جمع‌آوری خاطرات دفاع مقدس با موضوع تاریخ شفاهی که 60 کتاب در این زمینه آماده چاپ است.

سیدین‌نیا با اشاره به آماده بودن دو رمان برای چاپ در حوزه هنری اظهار کرد: اتفاقات خوبی در ادبیات اصفهان در حال رخ دادن است، اصفهان نسبت به گذشته دارای جایگاه بهتری در حوزه ادبیات است.

رئیس حوزه هنری استان اصفهان با اشاره به برنامه‌های متعدد حوزه هنری استان اصفهان در زمینه‌های نمایش خیابانی، گرافیک، تئاتر، کاریکاتور و هنرهای تجسمی گفت: اصفهان سال 94 میزبان دوسالانه حوزه‌های هنری کشور با حضور بیش از 800 هنرمند در 17 رشته و موضوع خواهد بود و این جشنواره یک جشنواره داخلی و پشت درهای بسته نیست بلکه جشنواره‌ای است که مردم در آن حضور گسترده دارند و جشنواره‌ای است برای مردم.

وی پیرامون ضعف‌های حوزه هنری در زمینه موسیقی  تصریح کرد: در طول ده سال گذشته بودجه حوزه هنری در زمینه موسیقی تغییری نداشته است و تنها امسال چند درصد به این بودجه اضافه شده است و همین مسئله موجب شده که حوزه هنری در زمینه موسیقی دچار ضعف گردد.

سیدین‌نیا ضمن انتقاد از شهرداری پیرامون تبلیغات شهری اظهار کرد: تبلیغات شهری در انحصار شهرداری است و به همین دلیل باید به سراغ شرکت‌های خصوصی رفته که بیلبوردهای تبلیغاتی را در اختیار دارند و این کار مشمول هزینه‌های سنگینی است. متأسفانه چندگانگی مدیریتی و بی عدالتی در مدیریت و توزیع منابع یکی از مشکلات شهر اصفهان است.

رئیس حوزه هنری استان اصفهان خاطرنشان کرد: برای احداث شهر هنر نیازمند حمایت‌های ویژه از سوی دولت هستیم و هرچه پشتیبانی دولت در مسائل مالی کمتر باشد ناچار به کمک گرفتن از بخش خصوصی هستیم، در شهر هنر 5 هزار نیروی متخصص به‌کار گرفته خواهند شد و عظمت و بزرگی این پروژه که در پنج فاز طی 10 سال کامل می‌گردد توجه جهان را به خودش جلب خواهد کرد.
انتهای پیام/63001/گ40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها