امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۳:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96899
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۳۲
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، ر حیم شهرتی‌فر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، ر حیم شهرتی‌فر اظهار کرد: توجه به معارف اسلامی و قرآنی باید سرلوحه امور مسئولان و مردم بوده و موجبات بالندگی افراد و جامعه را فراهم آورد.

وی گفت: قرآن راه و رسم زندگانی را نشان می‌دهد و باید برای ارتقا و ترویج آن به صورت متمرکز عمل شده و از اساتید برجسته قرآنی در نشر قرآن و ترویج فرهنگ قرآنی استفاده شود.

شهرتی‌فر با اشاره به اینکه قرآن کریم چراغ راه و هدایتگر انسان‌هاست اظهار داشت: باید زمینه ترویج و گسترش آموزه های این کتاب انسان‌ساز در جامعه اسلامی فراهم شود.

وی افزود: هدف عالی جامعه قرآنی تربیت انسان‌های باتقوا و ترویج تفکر و تدبر در آیات این کتاب عظیم و عمل به آن است و نمایشگاه قرآن کریم نیز با رویکردی فرهنگی و دینی و برای بسط و ترویج فرهنگ متعالی قرآنی و در همین راستا برپا شده است.

وی با اشاره به اینکه نهادینه کردن آموزه‌های قرآنی در میان جوانان و نوجوانان نیازمند  فضاسازی، تامین زیرساختها و تقویت باورهای دینی و ارزشی توسط نهادهای فرهنگی است، اظهار کرد: قرآن به عنوان گنجینه عظیم هدایت، همواره مرجعی برای راهنمایی، پاسخگویی و رفع مشکلات جوامع انسانی بوده است و نهادهای فرهنگی باید با نگرشی کارشناسانه در راستای نشر و اعتلای فرهنگ قرآنی در جامعه عمل نمایند.

فرماندار تبریز فراهم آوردن بستری مناسب برای شکوفایی استعدادهای جوانان در زمینه بهره‌گیری از شیوه‌های جدید در عرصه فعالیت‌های قرآنی،‌ یافتن راه‌های نو و جذاب برای توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی و ایجاد بستر مناسب برای آموزش تخصصی جوانان علاقه‌مند را از ثمرات برگزاری نمایشگاه قرآن عنوان کرد.
انتهای پیام/60001/گ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها