امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۶:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96902
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۳۶
تعداد بازدید: 102
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام سید ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام سید شهاب‌الدین حسینی در نمایشگاه قرآن کریم تبریز اظهار کرد: نمایشگاه قرآن در سال فرهنگ و اقتصاد با بودجه ناچیز فرهنگی برپا شده و متولیان جامعه باید بیش از پیش به فکر ترویج فرهنگ قرآن و عترت باشند.

وی با اشاره به اینکه زمینه‌ لازم برای پرورش و شکوفایی استعدادهای قرآنی به صورت نسبی در جامعه فراهم شده، افزود: ظرفیت‌ها در این حوزه در جامعه بالاست اما امکانات و شرایط در دسترس همگان به صورت یکسان وجود ندارد.

حسینی با اشاره به نقش و رسالت دستگاه‌های فرهنگی در ترویج آموزه‌های قرآنی گفت: قرآن محور کردن فعالیتهای فرهنگی، ‌پرهیز از جزیره‌ای عمل کردن، دوری از موازی‌کاری و بهره‌گیری از کارشناسان و افراد شایسته در حوزه‌ برنامه‌ریزی قرآنی مهمترین رسالت نهادهای فرهنگی در بسط فرهنگ متعالی قرآنی است.

وی  با اشاره به عظمت ماه رمضان ابراز داشت: عظمت ماه مبارک رمضان به خاطر نزول قرآن است، قرآنی که انسان فرشی را به انسانی عرشی و آسمانی بدل می‌کند و با این نگاه، پروردگار از قرآن تعبیر به حبل المتین کرده است.

وی با بیان اینکه انسان ظرف تجلی قرآن است، افزود: پروردگار متعال، قرآن را به جان و دل انسان نازل کرده تا انسان به سمت سعادت رهنمون گردد و هرچند زبان قرآن، عربی است، اما لسان قرآن براساس فطرت انسان بنا نهاده شده است.

حسینی با تاکید بر اینکه انسان زمانی به اوج می‌رسد که همراه قرآن باشد، گفت: جان و دل کسی ظرف نزول قرآن می‌شود که آیینه آیات قرآن باشد و قرآن زمانی با انسان قرین می‌شود که انسان به کمال پاکی برسد چرا که باید بین عاشق و معشوق سنخیت وجود داشته باشد.

وی برگزاری کیفی نمایشگاه قرآن کریم، بهره‌گیری از تمام پتانسیل ‌های نمایشگاه و هدفگذاری و جهت‌دهی مناسب و صحیح  در این حوزه را در ترغیب جوانان و نوجوانان برای روی آوردن به قرآن کریم بسیار موثر ارزیابی کرد.
انتهای پیام/60001/گ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها