امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96914
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۶
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «النشرة»، «مهدی الحافظ» رئیس موقت پارلمان جدید عراق که از نظر سنی از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «النشرة»، «مهدی الحافظ» رئیس موقت پارلمان جدید عراق که از نظر سنی از تمام نمایندگان بزرگتر است، گفت: آنچه که در عراق روی می‌دهد خطرناک است و باید در اسرع وقت این امور متوقف شود.

وی افزود: نشست دیروز پارلمان عراق مختص به 2 مسئله بود یکی ادای سوگند نمایندگان جدیدی که جلسه پیش غائب بودند که محقق شد زیرا حد نصاب لازم برای برگزاری نشست فراهم شده بود و دیگری انتخاب هیئت رئیسه پارلمان که به دلیل عدم توافق گروه‌های سیاسی این امر محقق نشد و به همین دلیل نشست به روز سه‌شنبه آینده موکول شد.

وی طی یک کنفرانس خبری اظهار داشت: اعضای فراکسیون «دولت قانون» به ریاست «نوری المالکی» هنوز درباره نامزدهای ریاست پارلمان عراق به توافق نرسیده‌اند و خواستار رایزنی‌های بیشتر در این زمینه هستند. فراکسیون کردها نیز تاکنون نامزد خود برای معاونت رئیس پارلمان معرفی نکرده‌اند. همپیمانی ملی نیز حتی یک اسم برای معاون دوم رئیس پارلمان پیشنهاد نداده است و به همین دلیل نشست پارلمان به تاخیر افتاد.

حافظ در ادامه بعید دانست که در نشست بعدی پارلمان عراق روسای سه‌گانه کشور تعیین شوند. به ویژه که اختلافات موجود میان گروه‌های سیاسی، اوضاع ناپایدار امنیتی و فشارهای خارجی مانع حل و فصل امور در عراق می‌شود.

وی اظهار داشت: دشوار است که بر سر نخست‌وزیری شخصی غیر از «نوری المالکی» در شرایط کنونی توافق شود. قانون اساسی به رئیس‌جمهور این اجازه را داده که از فراکسیون بزرگتر در پارلمان رئیس دولت را تعیین کند. فراکسیون بزرگتر نیز تا به این ساعت همپیمانی ملی است و نام مالکی در صدر نامزدهای احتمالی این فراکسیون قرار دارد.
انتهای پیام/غ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها