امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۰:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96927
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۵۷
تعداد بازدید: 304
تاثیر قابل توجه ماه مبارک رمضان در فضای بین المللی و رویکردهای مذهبی مردم در این ماه باعث شده تا شبکه های ماهواره ای فارسی زبان با کاستن از برنامه ...

تاثیر قابل توجه ماه مبارک رمضان در فضای بین المللی و رویکردهای مذهبی مردم در این ماه باعث شده تا شبکه های ماهواره ای فارسی زبان با کاستن از برنامه های غیراخلاقی و ضددینی خود به ترویج افکار انحرافی و التقاطی موردنظر در قالب برنامه های به ظاهر دینی بپردازند.

این روزها و در حالی که نیمی از ماه مبارک رمضان را پشت سر گذاشته ایم، رسانه های معاند با نظام جمهوری اسلامی و شبکه های ماهواره ای با رویکردی جالب توجه به استقبال ماه مبارک رمضان آمده اند. رسانه هایی چون بی بی سی فارسی، فارسی1، من و تو و جم تی وی که پیش از این و در طول سال بارها و بارها با ساخت و پخش سریال های ضددینی، بدیهی ترین اصول دینی را زیر سوال برده بودند، همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان رویکرد جدیدی در عرصه جنگ نرم از خود نشان می دهند.

به گزارش پیروان موعود ؛ تاثیر قابل توجه ماه مبارک رمضان در فضای بین المللی و رویکردهای مذهبی مردم در این ماه باعث شده تا این شبکه های ماهواره ای فارسی زبان با کاستن از برنامه های غیراخلاقی و ضددینی خود به ترویج افکار انحرافی و التقاطی موردنظر در قالب برنامه های به ظاهر دینی بپردازند.

البته این جریان روند جدیدی نبوده و طی سال های گذشته نیز این شبکه ها در ماه رمضان برنامه های خاصی را در ساعات معینی تدارک دیده بود، اما امسال برنامه های سحرگاهی و پخش اذان و تصاویری از مساجد با حضور روزه داران، طرحی جدید است که به برنامه های سال های گذشته افزوده شده اند. این شبکه در رمضان هر سال شعاری را برمی گزیند و صحنه هایی از مساجد و اماکن مقدس نشان می دهند.

نکته قابل توجه در این بین پخش «ربّنـا» (تنها با صدای شجریان) از این شبکه های ماهواره ای و اذان (با تعجیل دو دقیقه ای نسبت به تهران) همراه با آهنگ است، تا اعتماد مخاطبین را بیش از پیش جلب نماید.

(امسال رمضان، همین جا با ما با فارسی1)

اما اندکی مداقه در شیوه اجرایی این شبکه های ماهواره ای به خوبی نشان می دهد که مدیران این شبکه ها بسیار هوشمندانه عمل می کنند و برنامه خاص مناسبتی خود را در ساعاتی از شبانه روز پخش می کنند که عملا دست رسانه ملی در آن ساعات خالی است!

به نظر می رسد در روزگاری که هجمه فرهنگی غرب، تفکرات جوانان و جامعه ایرانی را هدف قرار گرفته است، این بار قرار است با «دین ماهواره ای» به سراغ جوانان ایرانی بیاید. در واقع می توان ادعا نمود که تمام نقشه ها و برنامه های این شبکه ها با هدف تخریب اسلام و بنیان خانواده طراحی شده و در این موضع شکی نیست و روشن ترین ادله ی آن تاملی در مضمون سریال ها و موسیقی  های (راک) پخش شده از این شبکه ها می باشد.

علی ایحال امروز ابزار جنگ دشمن در عرصه فرهنگ تغییر کرده و عوامل یهودی و صهیونیستی شبکه های ماهواره ای، برنامه های گسترده ای برای عوام فریبی طراحی نموده اند تا خود را مسلمان جلوه داده و با در نظر گرفتن همه ی جوانب امر، به خانواده های ایرانی این طور القا کنند که می توان روزه هم گرفت، به عزاداری هم پرداخت و به میهمانی های فرهنگی که خود تعریفی از آن کرده اند رفت و در عین حال به عیش و نوش نیز پرداخت زیرا این موارد هیچ مغایرتی با یکدیگر ندارند!

سراج24

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها