امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۰۶:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96940
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۴۱
تعداد بازدید: 97
نصرالله پژمانفر در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اعلام وصول سؤال از وزیر ارتباطات در ...

نصرالله پژمانفر در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اعلام وصول سؤال از وزیر ارتباطات در صحن علنی مجلس، اظهار داشت: نوبت طرح این سؤال بر اساس اعلام نظر هیأت رئیسه مجلس خواهد بود.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اهم موارد سؤال از وزیر ارتباطات را شبکه ملی اطلاعات، پیوست فرهنگی، ضوابط اینترنت موبایل و توسعه پهنای باند خارجی اعلام کرد.

وی تاکید کرد: مخالف توسعه اینترنت و پهنای باند خارجی نیستیم، اما این سؤال مطرح است که چرا همه توسعه در پهنای باند خارجی صورت می‌گیرد.

پژمانفر افزود: تاکنون نمایندگانی از وزارت خانه و معاون وزیر مستنداتی را ارائه کردند و برای قانع کردن‌ ما بحث‌هایی انجام داده‌اند که اگر به رفتار وزارت ارتباطات اطمینان حاصل شود، در پس گرفتن سؤال مؤثر خواهد بود.

وی ادامه داد: اما با شدت سیاست‌های غلط وزارت ارتباطات در فضای مجازی، نظر مثبت ما جلب نشده و از این توضیحات قانع نشده‌ایم.

بر اساس این گزارش روال کار در طرح یک سوال از وزرا در صحن مجلس این است که وزیر برای پاسخگویی در مجلس حاضر می‌شود. پس از طرح سؤال و ارائه پاسخ از سوی وزیر اگر نماینده سؤال‌کننده قانع شود، سوال تمام می‌شود.

اگر نماینده سؤال‌کننده قانع نشود، سؤال و پاسخ‌های ارائه شده در معرض رأی نماینده‌ها قرار می‌گیرد و اگر نماینده‌ها پاسخ‌ها را کافی ندانند به وزیر رای منفی می‌دهند که بر اساس اکثریت آرا، کارت زرد داده می‌شود.اگر نماینده‌ها جواب وزیر را کافی بدانند، نظر مثبت می‌دهند و کارت زردی داده نمی‌شود.
انتهای پیام/آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها