امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۰:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96948
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۴۱
تعداد بازدید: 114
علی‌اصغر ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی فارس در مورد وضعیت عرضه گوشت گوسفندی در بازار ماه مبارک رمضان گفت: ماه مبارک رمضان امسال به دلیل عرضه ...

علی‌اصغر ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی فارس در مورد وضعیت عرضه گوشت گوسفندی در بازار ماه مبارک رمضان گفت: ماه مبارک رمضان امسال به دلیل عرضه زیاد گوشت تازه گوسفندی در بازار نه تنها افزایش قیمت نداشته‌ایم، بلکه با کاهش 2 تا 3 درصدی نیز روبه‌رو هستیم.

وی گفت: در حال حاضر هر کیلو گوشت شقه ممتاز بدون دنبه برای عرضه به مشتری 27 هزار تومان تعیین شده است، در حالی که این رقم قبل از ماه مبارک تا 28 هزار تومان بود.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی همچنین به این نکته اشاره کرد که خوشبختانه هیچ گونه شکایتی بابت نرخ فروش گوشت و نحوه عرضه از سوی مردم نداشته‌ایم.

ملکی در پاسخ به اینکه چه عواملی باعث عرضه زیاد گوشت در بازار شده گفت: تا پیش از این دام زنده به کشورهای همسایه مانند ترکیه و عراق قاچاق می‌شد که با توجه به شرایط نابسامان عراق این مسئله متوقف شده است.

وی ادامه داد: از طرف دیگر با کاهش قیمت دلار در بازار برای آنهایی که دام زنده را قاچاق می‌کردند و هر کیلو را 4 دلار معادل 3 هزار و 500 تومان می‌فروختند، دیگر مقرون به صرفه نیست، چرا که اکنون این رقم به 11 هزار تومان در هر کیلو رسیده است و ترجیح می‌دهند ، دام را در بازار داخل عرضه کنند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها