امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۵:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96951
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۴۱
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، براساس سازوکار جدید واردکنندگان برای برای ترخیص کالا از گمرک باید اطلاعات ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، براساس سازوکار جدید واردکنندگان برای برای ترخیص کالا از گمرک باید اطلاعات منشأ ارز کالای اظهار شده را به صورت الکترونیکی در سایت گمرک به ثبت برسانند.

بر اساس این گزارش اطلاعات درخواست شده که به صورت دستی انجام دریافت می‌شد تا کنون شناسه اظهار، نوع ارز، گمرک ترخیص کننده، سال و شماره کوتاژ صادراتی (شماره پرونده هر فقره بارنامه کالای ورودی) است.

اما در سیستم الکترونیکی طراحی شده، گزینه کد رهگیری سنا هم تعریف شده است. این گزینه برای واردکنندگانی است که ارز خود را از به جای بانک‌ از صرافی‌ها تامین کرده‌اند.

این کد رهگیری تنها توسط صرافی‌های دارای مجوز از بانک مرکزی قابل ارائه است و واردکنندگانی که از صرافی‌های مجاز ارز خریداری نکرده باشند، امکان ترخیص کالا نخواهند داشت.
به گزارش فارس، یکی از الزامات استفاده از کد رهگیری سنا در گمرک، ثبت اطلاعات منشا ارز کالای اظهار شده، الکترونیکی شدن گمرکات است که تاکنون 18 گمرک به این سیستم مجهز شده‌اند.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها