امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۲:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96984
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سعید اصغریان دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در نشست خبری 4 ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سعید اصغریان دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در نشست خبری 4 اتحادیه بزرگ دانشجویی که پیرامون محکومیت تجاوز وحشیانه اسرائیل به غزه در مقابل سازمان ملل متحد برگزار شد با بیان اینکه یک هفته از حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه گذشته است و حدود 200 نفر در این حملات شهید و بیش هزار نفر مجروح شده‌اند، گفت: متاسفانه علی‌رغم اینکه در این حملات زنان و کودکان فلسطینی زیر حملات رژیم صهیونیستی کشته می‌شوند شاهد سکوت مرگبار کشورهای غربی و سازمان ملل متحد هستیم.

اصغریان ادامه داد: با توجه به این حملات وحشیانه و حیوان‌صفت و سکوت مرگبار مجامع بین‌المللی چند نکته قابل توجه است اول اینکه موضوع حقوق بشر برای کشورهای غربی جز کلمه‌ای برای رسیدن به اهداف و بازیچه‌ای برای اعمال فشار جهت دستیابی به اهداف پلیدشان چیزی بیش نیست.

وی خاطرنشان کرد: مردم مظلومی که در ماه مبارک رمضان در فلسطین و غزه به خاک و خون کشیده می‌شوند مسلمانانی هستند که طبق آیین اسلامی برادران و خواهران ما هستند و من از کشورهای عربی درخواست می‌کنم در رابطه با حملات رژیم صهیونیستی بیش از این سکوت نکنند و مواضع جدی در این خصوص داشته باشند.

اصغریان در حملات اسرائیل به غزه چند نکته را قابل توجه دانست و افزود: همزمانی حملات و موشک‌باران رژیم صهیونیستی به نوار غزه که هر انسان عاقلی آن را محکوم می‌کند با فستیوال جام جهانی یکی از نکات قابل توجه این موضوع است زیرا اسرائیل همیشه سعی کرده در زمانی که نظر تمام رسانه‌های خبری دنیا معطوف به جای دیگری است حملات خود را انجام دهد زیرا به پستی و رذالت کار خودشان واقف هستند و به همین خاطر می خواهند روشنگری و آگاه‌سازی کمتری نسبت به این حملات انجام شود.

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در ادامه ضمن درخواست از رسانه‌های خارجی و داخلی برای پرداختن به موضوع حملات اسرائیل به غزه گفت: رسانه‌های داخلی و خارجی باید با پیگیری این موضوع اجازه ندهند حملات غیرانسانی اسرائیل ادامه پیدا کند.

اصغریان از همزمانی حملات اسرائیل با فعالیت‌های گروه تکفیری داعش به عنوان یک نکته قابل توجه دیگر یاد کرد و افزود: گسترش و فعالیت‌های گروه‌های تکفیری اولین و بیشترین سودی که دارد برای اسرائیل و آمریکای جنایت‌کار است چراکه حملات اسرائیل تحت‌الشعاع فعالیت‌های این گروه قرار گرفته و می‌گیرد و اذهان دنیا به نوعی به سمت حملات و فعالیت‌های این گروه معطوف شده است.

وی اظهار داشت: همزمانی مذاکرات هسته‌ای کشورمان با 1+5 نیز نکته قابل توجهی است که باید به آن اشاره کنیم زیرا تمام توان وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز به مذاکرات هسته‌ای معطوف است و از طرفی کشورهای دیگر نیز نسبت به این مذاکرات بی‌تفاوت نیستند و اسرائیل از این موضوع استفاده کرده تا در زمانی که نگاه رسانه‌های دنیا به سمت این مذاکرات است به حملات وحشیانه خود ادامه دهد.

اصغریان ضمن حمایت و قدردانی از دستگاه دیپلماسی کشور و وزارت خارجه به خاطر تلاش برای احقاق حقوق ملت ایران یادآور شد: از دستگاه دیپلماسی و وزارت خارجه درخواست می‌کنیم جهت تامین منافع ملی و آگاه‌سازی اذهان دنیا در اعتراض به حملات وحشیانه اسرائیل مذاکرات وین را به طور موقت و حداقل برای چند روز ترک کرده و به ایران بازگردند و در رابطه با این موضوع ضمن پیگیری جدی کارگروهی ویژه تشکیل دهند زیرا با این کار نظر رسانه‌های جهان جلب خواهد شد و پیگیری بیشتری در رابطه با حملات اسرائیل خواهند داد.

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان خاطرنشان کرد: تمام جامعه جهانی و جامعه مسلمان و غیرمسلمان باید موضوع جدی در رابطه با حملات غیرانسانی اسرائیل به نوار غزه داشته باشند.

اصغریان در ادامه اظهار داشت: شوق شهادت در جوانان ایران به خصوص در اعضای جامعه اسلامی دانشجویان فوران می‌زند و سال‌هاست ما منتظریم تا دین خود را به شهدا ادا کنیم و الان آمادگی داریم در این پیچ تاریخی از این فرصت استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه قدرت آمریکا و اسرائیل در حال ضعیف شدن است، افزود: روز به روز نفوذ و قدرت جمهوری اسلامی ایران در منطقه بیشتر می‌شود و ما نیز دوست داریم نقش خود را در راستای تشکیل امت اسلامی ایفا کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار