امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۵:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96997
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 18
جهانبخش خانجانی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درمورد ارزیابی ...

جهانبخش خانجانی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درمورد ارزیابی خود از دولت یازدهم اظهار داشت: معتقدم ارزیابی‌ها باید براساس شاخص‌‌ها و سنج‌ها باشد و این سنج‌ها نیز باید نسبت به دولت‌های پیشین مقایسه شود.

وی افزود: این گونه نیست که به عنوان مثال بگوییم دولت آقای روحانی موفق است یا خیر چرا که باید ملاک‌هایی را تعریف و عملیاتی کنیم و براساس این تعریف عملیاتی، موفق و یا عدم موفق بودن دولت‌ها را ارزیابی کرد.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی خاطرنشان کرد: در برخی بخش‌ها هنوز آن امیدی که مردم به دولت روحانی داشتند از بین نرفته و دولت در این حوزه موفق بوده است بنابراین هنوز این امید وجود دارد که دولت بتواند بر مشکلات داخلی و خارجی فائق آید.

خانجانی به عملکرد دولت در بخش اقتصادی اشاره کرد و گفت: در مباحث اقتصادی هنوز گرانی‌ها به طور کلی مهار نشده و مردم احساس خاطرجمعی در خصوص مسائل معیشتی را ندارند اما افزایش لجام‌گسیخته قیمت‌ها مهار شده و تورم حالت ثابتی به خود گرفته است بنابراین دولت توانسته در این حوزه توفیق داشته باشد.

وی با تاکید براینکه مباحث سیاست داخلی در دولت یازدهم مغفول مانده است تصریح کرد: یکی دو ماه است که ظاهراً دولت به مباحث سیاست داخلی واقف شده و توجه بیشتری به این موضوع دارد.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ادامه داد: حوزه سیاست داخلی فعلا جزو نقاط ضعف دولت آقای روحانی به شمار می‌رود بنابراین باید به احزاب، تشکل‌های سیاسی، تقویت آنان و وعده توسعه سیاسی بیش‌تر توجه شود.

خانجانی معتقد است که مطبوعات و اصحاب رسانه باید برخی مولفه‌ها را تعریف کنند که به عنوان مثال اگر دولت گفته است ما رشد را از حالت منفی خارج کردیم باید براساس بازه زمانی و یک سری شاخصه‌ها ارزیابی شود به تعبیری دیگر باید گفته شود دولت آقای خاتمی با این بازه زمانی و این توان چقدر پیشرفت داشته و دولت آقایان احمدی‌نژاد و روحانی چقدر.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم برداری از فرآیند تلاش‌های دولت رسم کنیم می‌توانیم بگوییم که دولت موفق بوده است اما هنوز آن جلوه چشم‌گیر ظاهر نشده است اما می‌توان این جمله را بیان کرد که جهت دولت آقای روحانی رشد و توسعه است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها