امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۳:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97004
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مرتضی میرباقری قائم مقام وزیر کشور با بیان اینکه ستاد صیانت دو وظیفه مهم را ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مرتضی میرباقری قائم مقام وزیر کشور با بیان اینکه ستاد صیانت دو وظیفه مهم را در ارائه خدمات به افراد و برخورد با آنان به بهترین شکل ممکن برعهده دارد گفت: وزارت کشور 11 برنامه را در باب صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی در نظر گرفته است که دستگاه‌های اجرایی باید به وظیفه خود در این زمینه عمل کرده دستگاه‌های ذیربط خود را در این زمینه آموزش دهند و اگر تخلفی از آنان صورت گرفت از طریق هیات بازرسی با آنان برخورد کند.

وی ادامه داد: اولین وظیفه‌ای که در جمهوری اسلامی در دستگاه‌های دولتی برای شهروندان تعریف شده است ارائه خدمات مطابق با ضوابط و قواعد است اما علاوه بر آن دستگاه‌ها در حوزه عفاف و حجاب و رعایت شئونات دینی وظایفی را برعهده دارند. یکی از آنان این است که کسانی که خودشان خدمات را ارائه می‌دهند از نظر شرعی شرایطی را داشته باشند یعنی عفاف و حجابشان باید کاملا رعایت شود.

قائم‌مقام وزیر کشور دولت یازدهم ادامه داد: دومین وظیفه این است که فردی که برای خدمت به ادارات مراجعه می‌کند باید ضوابط و قواعد جمهوری اسلامی را رعایت کند و سوم اینکه دستگاه‌های اداری نیز در مقام ارائه خدمات به ارباب رجوع باید با مکانیزم‌هایی خواستار عفاف و حجاب شوند.

میرباقری ادامه داد: برنامه دیگری را در زمینه عفاف و حجاب اجرا کردیم که در این زمینه 26 دستگاه از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی موظف هستند که برنامه‌هایشان را در سطح جامعه در زمینه عفاف و حجاب ترویج دهند که در بررسی‌ای که انجام دادیم 40 دستگاه باید به این مسئله توجه داشته باشد.

میرباقری با بیان اینکه در جمهوری اسلامی بالاترین مقام اجرایی هر دستگاه مسئول عفاف و حجاب است تصریح کرد: در این زمینه 10 تن از مدیران ستاد وی آن مسئول را همراهی می‌کنند تا در این زمینه بتوانیم به اهداف خود برسیم که عین همین رابطه در سطح استان‌ها هم اتفاق می‌افتد و در هر دستگاه مدیر و معاون آن دستگاه رئیس ستاد صیانت است که در واقع می‌توان گفت: وزرا، معاونان و مدیرانشان به همراه هزار نفر از مدیران ارشد در مرکز مدیریت وظیفه صیانت از حقوق شهروندی و عفاف و حجاب را برعهده دارد.

قائم‌مقام وزیر کشور خاطرنشان کرد: به عبارتی دیگر 4 هزار نفر از مدیران ارشد در جمهوری اسلامی عبارت از وزرا، روسای سازمان‌ها، مدیران، معاونان، روسای قوا و استانداران ذیربط و فرماندهان در زمینه عفاف و حجاب نقش دارند و این کم‌لطفی است که بگوییم موضوع عفاف و حجاب مورد بی‌توجهی قرار گرفته است.

وی با اشاره به نشست‌های برگزار شده در بهمن و اسفند سال گذشته تصریح کرد: در جلساتی که در وزارت کشور برگزار شد از مجموع 6 جلسه‌ای که در شورای اجتماعی کشور برگزار شده است دو جلسه به امر عفاف و حجاب اختصاص پیدا کرده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها