امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۵:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97007
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت، لاله افتخاری رئیس فراکسیون حمایت از نخبگان، مخترعان و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت، لاله افتخاری رئیس فراکسیون حمایت از نخبگان، مخترعان و اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی درنشست  با فعالان عرصه تجاری سازی علم با یادآوری اینکه هشت سال از تشکیل و آغاز فعالیت این فراکسیون می گذرد، گفت: در طول این سالها نکته ای که بر آن تاکید شده این است که ظرفیت ها و منابع انسانی بسیارقابل توجهی از نظر دانش، نوآوری و  اختراع در کشور وجود دارد و برخورداری از این ظرفیت‌ها به لحاظ تحریم ها و تهدیدها یک ضرورت است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس نهم  با تاکید بر اینکه فرهنگ دینی ما اقتضا می کند وابسته به دیگران نباشیم، افزود: علی رغم پژوهش های ارزنده ، رشد علمی قابل توجه کشور در عرصه‌های علمی و نوآوری‌های ارزشمند صورت گرفته هنوز درصد بالایی از این اقدامات علمی و پژوهشی انجام شده به تولید محصولاتی که در جامعه مورد حمایت قرار گیرد منجر نشده است.

رئیس فراکسیون حمایت از نخبگان، مخترعان و اقتصاد دانش بنیان مجلس ،تصریح کرد: چنانچه پژوهش ها و یافته های علمی محققان و نخبگان نمونه سازی شود بازهم این محصولات در تولید مشکل دارند که مجلس و فراکسیون نخبگان درصدد رفع این مشکلات است.

این نماینده مردم در مجلس نهم بررسی ارتباط دانشگاه و صنعت و رفع مشکلات موجود در این زمینه را از برنامه های محوری فراکسیون حمایت از نخبگان، مخترعان و اقتصاد دانش بنیان  مجلس عنوان کرد و گفت: در این رابطه جلسات مختلفی با روسای شرکت های دانش بنیان و دانشگا هها و مراکز علمی برگزار کرده ایم.

رئیس فراکسیون حمایت از نخبگان، مخترعان و اقتصاد دانش بنیان با یادآوری ارائه طرح ثبت اختراع و علایم تجاری از سوی این فراکسیون، ادامه داد: موقتا این طرح متوقف شده است چرا که دولت اعلام کرده لایحه ای ارائه خواهد کرد و مالکیت معنوی را در این لایحه مد نظر قرار خواهد داد.

افتخاری تصریح کرد: شناسایی وضعیت و ظرفیت های موجود در صنایع کوچک و اصلاح رابطه صنعت و دانشگاه از برنامه های در دستور کار فراکسیون است.

دبیرکل کنفدراسیون صنعت ایران در این نشست با بیان اینکه ارتباط دانشگاه با  صنعت و سایر حوزه ها صرفا نمی تواند ارتباط علمی باشد، افزود: این حوزه نیازمند فرهنگ سازی است چرا که در نبود این فرهنگ اگر صنعتگری بخواهد ایده و فناوری جدیدی را به کارگیرد به سراغ اساتید و نخبگان دانشگاهی نمی رود.

داریوش مهاجر با یادآوری اینکه جامعه ما به لحاظ فرهنگی باور ندارد که دانشگاه می تواند به صنعت و تجارت کمک کند، تصریح کرد: به علت نبود این فرهنگ و باور در حال حاضر بسیاری از مقالات و پژوهشهای علمی محققان در کتابخانه ها بایگانی شده در حالی که در کشورهای پیشرفته دنیا وضعیت به این شکل نیست.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها