امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97011
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ حجت‌الاسلام احمد سالک رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در نهمین جلسه نشست ستاد ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ حجت‌الاسلام احمد سالک رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در نهمین جلسه نشست ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندان که با حضور وزیر کشور برگزار شد، اظهارداشت: ‌تعداد زیادی از گزارش‌هایی که دیده‌‌ام با واقعیت زاویه دارد می‌گویند 85 درصد کارکنان دستگاه‌ها و سازمان‌ها حجاب و عفاف را رعایت می‌کنند اما شما یک بار سرزده به یک دستگاه بروید تا ببینید واقعیت از چه قرار است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه ضعف مجریان قانون عفاف و حجاب نکته بعدی است، بیان کرد: 47 راهبرد برای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب و 13 سیاست و راهکار برای اجرا شدن آن ابلاغ شده است که یک نمونه آن بند 10 یعنی «اهتمام برای اجرای مطلوب‌تر ضوابط قانونی در چیدمان ویترین‌ها و استفاده از مانکن‌ها برای حفظ عفت و امنیت عمومی» است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه دو نکته اساسی را به عنوان پیشنهاد ارائه داد و گفت: این مسئله که می‌گویند فرهنگ عفاف و حجاب را نمی‌شود با بخشنامه و دستور پیاده کرد درست است بنده برداشتم این است که این مسئله از دستگاه‌ها سلب مسئولیت می‌کند پس نهادهایی مانند حوزه علمیه و دانشگاه‌ها باید به این کار بپردازند.

سالک در ادامه گفت: در قانون به 25 دستگاه برای اجرای قانون عفاف و حجاب مأموریت ابلاغ شده است که از جمله آنها باید گفت به وزارت آموزش و پرورش 11 مأموریت داده شده که یکی از آنها ترویج الگوی بایسته در پوشش دانش‌آموزان است.

وی افزود: ما یک الگوی لباس اداری نداریم که مشخص شود هر کس باید با چه پوششی به محل کار بیاید.

این نماینده مجلس گفت: یکی از آقایان یک فروشگاه لباس ایرانی اسلامی در تهران راه انداخت پس از آن یکسری از مافیا مقابلش ایستادند من از وزیر کشور می‌خواهم که مقابل این مافیا بایستد این مافیا را با دستگاه‌ها امنیتی که دارید کشف کنید و مقابل آنان بایستید.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: می‌گویند ضمانت اجرا برای قانون عفاف و حجاب وجود ندارد بنده این را قبول ندارم هر کدام از مجری‌ها خودشان ضامن اجرایی هستند اما شما آن خلأها را به مجلس بفرستید تا اصلاح شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها