امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۹:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97012
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 41
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز در دیدار سفیر ایتالیا، با اشاره به انتخابات ...

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز در دیدار سفیر ایتالیا، با اشاره به انتخابات پارلمان اروپا که احزاب مخالف اتحادیه اروپا رأی آوردند، گفت: این مسائل نشان می‌دهد که در فضای سیاسی اروپا مسائل جدیدی در حال رشد است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به روند مذاکرات ایران و 1+5 و با بیان این نکته که «مذاکرات هسته‌ای به نقطه حساسی رسیده است»، گفت: اگر سیاست کشورهای 1+5 امتیازخواهی نباشد و انصاف در گفتگوها حاکم باشد، به نتیجه خواهیم رسید که به نفع ایران و همه کشورهاست.

وی با ابراز تأسف از شرایطی که این روزها در غزه بر مردم مظلوم می‌گذرد، گفت: رژیم صهیونیستی که نماد تروریسم دولتی در جهان است، بدترین خشونت‌ها را علیه یک عده انسان بی‌دفاع مرتکب می‌شود که در واقع در نوار غزه زندانی هستند.

هاشمی رفسنجانی با تشریح اوضاع منطقه، مخصوصاً افغانستان سوریه و عراق، گفت: ویروس تروریسم در کشورهای منطقه رو به افزایش است که این برای همه خطرناک خواهد بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اختلافات دولت‌های منطقه را باعث ایجاد فضای رشد و میدان‌داری تروریسم ها دانست و گفت: چراغ سبزهایی که قدرت‌های جهانی به تروریست‌ها و به ویژه دولت غاصب اسرائیل می‌دهند، راه را برای آنان باز می‌کند و نمی‌دانند طبیعت ترور، روزی دامن آنها را هم خواهد گرفت، آن‌گونه که در پرورش و تقویت طالبان و القاعده گرفت.

 هاشمی رفسنجانی در پاسخ به سؤال سفیر ایتالیا که «آینده ایران را در ناآرامی‌های منطقه چگونه می‌بیند؟»، گفت: جمهوری اسلامی با قدرت دفاعی و حمایت‌های مردمی و تجربه‌هایی که برای مقابله با تجزیه‌طلب‌ها و گروهک‌های مسلح دارد، امن‌ترین کشور منطقه است و خواهد بود.

وی با اشاره به سوابق تمدنی ایران و ایتالیا در تاریخ کهن، بر گسترش روابط دوجانبه تأکید کرد و گفت: اگرچه تحریم‌های ظالمانه بر روابط سایه انداخته بود، اما آینده، نویدبخش روزهای خوب همکاری بین دولت و ملت ایران و ایتالیاست.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اتفاقات عراق، گفت: راه‌حل همه مسائل سیاسی، گفتگوهاست و این موضوع در عراق که شرایط خاصی دارد، سخت است، ولی ایران به تلاش‌هایش ادامه می‌دهد تا مردم عراق بیش از این قربانی جنایت نشوند.

آقای لوکا جانسانتی، که مأموریت ایشان به عنوان سفیر ایتالیا در ایران رو به پایان است و برای مسئولیت جدید به کشور متبوع خویش برمی‌گردد، در این دیدار گفت: تجربیات ارزشمندی از همکاری با ایران دارم و هر جا که باشم، برای تقویت روابط تلاش خواهم کرد.

سفیر ایتالیا، ایران را کشوری باثبات خواند و افزود: خواهان گسترش روابط دوجانبه در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، تجاری و فرهنگی هستیم و بسیاری از تجّار و شرکت‌های ایتالیایی آمادگی دارند تا پس از حل مسائل تحریم با ایران کار کنند.

آقای لوکا جانسانتی ایران را هم‌کار سنتی ایتالیا دانست و گفت: می‌دانم با تقویت بخش خصوصی که پیرو اصلاح اصل 44  قانون اساسی در مجمع تشخیص مصلحت نظام اتفاق افتاد، زمینه برای همکاری شرکت‌های خارجی با سرمایه‌گذاران ایرانی فراهم شده است و ایتالیا، بهترین ظرفیت را برای این همکاری در همه سطوح دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار