امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۹:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97016
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 17
ناصر نوبری سفیر سابق کشورمان در شوروی امروز دوشنبه 23 تیرماه در همایش خط قرمز که در  حوزه هنری برگزار شد در سخنانی با اشاره به اینکه بعضی مسئله ...

ناصر نوبری سفیر سابق کشورمان در شوروی امروز دوشنبه 23 تیرماه در همایش خط قرمز که در  حوزه هنری برگزار شد در سخنانی با اشاره به اینکه بعضی مسئله هوشیار بودن را با حمایت و اعتماد از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای خلط می‌کنند گفت: سراسر صحبت رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر خود با هیات دولت هشدار و دلواپسی نسبت به انواع و اقسام طرفندهای دشمن است.

وی تفکیک هشدار دادن نسبت به هوشیار بودن در برابر ترفندهای دشمن از اعتماد به تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای را در بیانات مقام معظم رهبری مورد توجه قرار داد و گفت: اتفاقا هشدار بزرگترین حمایت از تیم مذاکره‌کننده است.

نوبری گفت: بعضی به محض اینکه رهبری اعلام حمایت از تیم مذاکره‌کننده می‌کنند فورا خواستار تعطیلی نقدها می‌شوند در حالی که در همین سخنان رهبری عمیق‌ترین دلواپسی‌ها را در مورد دشمن شاهدیم.

وی با ذکر بیاناتی از مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود گفت: ایشان مراقبت در برابر ترفندهای دشمن را برای مسئولان حساس‌تر خواندند در نتیجه طرف صحبت ایشان مسئولان است.

سفیر سابق کشورمان در شوروی با طرح این سوال که آیا این هشدارهای رهبری از روی دل‌آرامی است یا دل‌نگرانی؟ گفت: رهبری در این سخنان به طور مصداقی از تعداد سانتریفیوژها سخن می‌گویند.

وی با تاکید بر اینکه ما از سر دوستی نسبت به در چاله نیفتادن تیم مذاکره‌کننده تذکر می‌دهیم افزود: آیا این حمایت و پشتیبانی از آنان نیست؟

نوبری تصریح کرد: اگر در برنامه 90 باخت تیم‌ملی به بوسنی را بررسی می‌کنند آیا به معنای عدم اعتماد به این تیم است؟ و یا به این معنی است که تیم‌ملی خائن است؟ این نقد و بررسی‌ها عین پشتیبانی از تیم‌ملی است و اساسا اگر اعتمادی به تیم‌ملی کشورمان نبود که اصلا آن را آنالیز نمی‌کردند.

وی از تحقق تک‌تک نقطه‌ضعف‌های توافق ژنو که پیش‌بینی کرده بود خبر داد و گفت: بند «نیازهای عملی» نقض حاکمیت ایران است و هوشیاری رهبر معظم انقلاب در اینجا روشن می‌شود که نیاز کشور به 190 هزار سو را مطرح می‌کند یعنی دقیقا همان بندی که آنها (غربی‌ها) به آن نظر داشتند.

سفیر سابق کشورمان در شوروی گفت: نوبت جدید مذاکرات با توجه به اینکه عدد و رقم نیاز ما به سانتریفیوژها تعیین شده است اجازه داده نخواهد شد که رژیم دخالت اجنبی پیاده شود.

وی بن‌بست کنونی مذاکرات را همان چاله پیش‌بینی شده ناشی از بند نیازهای عملی‌اش برشمرد و گفت: پیش‌بینی ما مبنی بر اینکه مذاکره‌کنندگان در دور بعدی مذاکرات دچار مشکل می‌شوند اکنون به وقوع پیوسته است.

نوبری گفت: اگر در بخش دیگر مذاکرات درست مفاد را تنظیم می‌کردیم اکنون به جایی نمی‌رسیدیم که هر دو طر ف بگویند این تو هستی که باید تصمیم سخت اتخاذ کنی.

وی با طرح این سوال که پس از رضایت به اخذ 4 میلیارد دلار اکنون برای رفع بقیه تحریم‌های بانکی چه می‌خواهیم در مقابل بدهیم گفت: غربی‌ها اکنون وارد بحث غنی‌سازی صنعتی که خط قرمز ما است شده‌اند.

وی گفت: تا زمانی که مواضع ما در مورد مقاومت و رژیم صهیونیستی که مختصات جمهوری اسلامی ایران است پابرجا است بی‌اعتمادی غربی‌ها به ما ادامه دارد و اگر اکنون زیر بار بند «گریز هسته‌ای» برویم در حقیقت زیر بار تغییر ماهیت نظام رفته‌ایم.

وی با توصیه به تیم مذاکره‌کننده گفت: متن توافق جدید را به گونه‌ای تنظیم کنید که مانند قبل رژیم حاکمیت بر ما اعمال نشود و اصولا اینگونه توافقات خلاف قانون اساسی است که اگر دولت فعلی هم زیر بار آن برود دولت بعدی می‌تواند آن را نقض کند.

سفیر سابق کشورمان در شوروی گفت: متن توافق بعدی باید به تصویب مجلس و اطلاع ملی برسد چراکه قرار است سال‌های سال منافع ملی ما را تامین کند و امیدوارم جلسه بعدی را برای جشن هسته‌ای برگزار کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها