امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۴:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97026
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، مهدی بهترین صبح امروز در دومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی بیرجند اظهار داشت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، مهدی بهترین صبح امروز در دومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی بیرجند اظهار داشت: باید این واقعیت را پذیرفت که مردم تمایل بیشتری به استفاده از شیر فله یا غیرپاستوریزه دارند.

وی با بیان این‌که برای کاهش گرایش مردم به سمت خرید شیر فله دو اقدام عمده باید انجام شود، تصریح کرد: در وهله نخست باید دیدگاه مردم نسبت به این موضوع اصلاح شود و برای آنها روشن شود که مصرف این نوع شیر منجر به بروز آسیب و بیماری‌های که می‌تواند سلامتی را به خطر مواجه کند می‌شود.

رئیس کمیسیون بهداشت خدمات شهری، محیط زیست و سلامت شورای اسلامی شهر بیرجند به دومین راه‌حل برای جلوگیری از مصرف و عرضه شیر به صورت فله اشاره کرد و افزود: باید مراکز عمده عرضه شیر فله که سرشاخه‌های این صنف هستند بیشتر مورد کنترل قرار گیرند تا در نهایت این امر سبب کنترل عرضه شیر بهداشتی در زیرشاخه شود.

بهترین به یکی از موضوعات جلسه مبنی بر کنترل بیماری‌های مشترک انسان و حیوان اشاره کرد و یادآور شد: در این راستا ستاد اتلاف سگ‌های ولگرد تشکیل شده و بسیاری از ارگان‌ها در این ارتباط دخیل هستند ولی با اظهار تاسف این موضوع توسط آنها پیگیری نمی‌شود.

وی با بیان این‌که شورای شهر بیرجند و کمیسیون بهداشت محیط بر روی این موضوع حساس هستند، اضافه کرد: در ارتباط با اتلاف سگ‌های ولگرد در بیرجند دو نفر از کارکنان شهرداری موظف به این کار شده‌اند.

رئیس کمیسیون بهداشت خدمات شهری، محیط زیست و سلامت شورای اسلامی شهر بیرجند ادامه داد: در راستای اتلاف سگ‌های ولگرد با توجه به این‌که باید بیهوش شوند و بعد اتلاف آنها صورت گیرد با مشکل تفنگ بیهوشی مواجه هستیم که این امر نیازمند همکاری نیروی انتظامی در این زمینه است.

بهترین از اتلاف 280 مورد سگ ولگرد از آغاز سال جاری تاکنون در بیرجند خبر داد و افزود: از این تعداد 219 مورد در حوزه شهرداری منطقه یک و 60 مورد در حوزه شهرداری منطقه دو بوده است.

وی همچنین به الزام تشکیل ستاد اتلاف سگ‌های ولگرد با همکاری شهرداری بیرجند، نیروی انتظامی و مرکز بهداشت بیرجند تاکید کرد.

رئیس کمیسیون بهداشت خدمات شهری، محیط زیست و سلامت شورای اسلامی شهر بیرجند با بیان این‌که پوست دام بدون رعایت موارد بهداشتی در حاشیه میدان آزادی بیرجند عرضه می‌شود، تصریح کرد: باید یک نفر برای حداقل مدت طولانی در این محل حضور داشته باشد و برابر قانون با آنها برخورد شود.

بهترین خاطرنشان کرد: نظارت بر امر عرضه دام و پوست دام در حاشیه خیابان‌ها و میدان‌های شهر تنها توسط شهرداری نمی‌تواند انجام شود بلکه باید دیگر دستگاه‌های مربوطه نیز با شهرداری همکاری کنند.
انتهای پیام/69027/س40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها