امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۲۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97030
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد موسوی دبیر کل جمعیت هلال احمر در جریان امضای تفاهمنامه همکاری ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد موسوی دبیر کل جمعیت هلال احمر در جریان امضای تفاهمنامه همکاری مشترک با مجمع خیرین سلامت کشور شکوفایی کشور را مرهون تلاش عزیزان خیر دانست و گفت: نظام سلامت در همه حاکمیت‌ها دارای اولویت است.

وی افزود: بعد از انقلاب اسلامی سلامت کشور دگرگون شده و کارهای بنیادین بسیاری انجام شده است که همه آنها را می‌توان حاصل راه‌اندازی خانه‌های بهداشت و بسیج مردم دانست.

موسوی با بیان اینکه شاخص‌های بهداشت کشور ارتقاء پیدا کرده است، گفت: دغدغه اصلی در حوزه درمان است چرا که این حوزه همچنان آسیب‌پذیر است.

وی با بیان اینکه هماهنگی لازم میان مؤسسات خیریه سلامت در کشور وجود ندارد، گفت: در گذشته از وزیر وقت بهداشت خواستیم که این مراکز را بسیج کند و با توجه به نیازهای بهداشت و سلامت کشور از آنها بهره ببرد که البته کارهایی نیز در این زمینه صورت گرفت.

به گفته دبیر کل جمعیت هلال‌احمر شاخص‌های درمان کشور وضعیت خوبی ندارد و قبل از آغاز به کار دولت جدید سهم پرداخت مردم در حوزه درمان به 70 درصد نیز رسیده بود که امیدواریم با پشتوانه مردمی نظام تحول سلامت در کشور به نتیجه برسد.

بسیج خیرین در حوزه سلامت یکی از راهکارهای پیشنهادی موسوی برای موفقیت اجرای طرح تحول نظام سلامت بود. وی گفت هیچ دولتی نمی‌تواند بدون خیرین و نیروهای مردمی موفق باشد چرا که امروزه دولت‌ها کار سیاستگذاری را انجام می‌دهند و اجرای امور به خود مردم واگذار شده است.

وی تأکید کرد: اگر سهم مردم و سازمان‌ها و نهادهای خیریه را در طرح تحول زیاد نکنیم هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

دبیر کل جمعیت هلال ‌احمر به امضای تفاهمنامه همکاری مشترک با مجمع خیرین سلامت اشاره کرد و گفت: این مجمع ظرفیت‌های خوبی برای خدمت به کشور دارد و هلال‌احمر نیز دارای ظرفیت‌هایی است که آن را تکمیل می‌کند امیدواریم دغدغه سلامت کشور را برطرف کنیم.

موسوی با انتقاد از تک محور بودن سازمان‌ها گفت: خلاء اصلی در کشور ما این است که سازمان‌های کوچک و بزرگ هر یک می‌خواهند به تنهایی کار کنند در صورتی که امروز تعامل حرف اول را در دنیا می‌زند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها