امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۲:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97033
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار بهداشت ودرمان فارس، بان‌کی‌مون دبیر کل سازمان ملل متحد برای روز جهانی جمعیت پیامی صادر کرد که در این پیام امده است: «جهان امروز ...

به گزارش خبرنگار بهداشت ودرمان فارس، بان‌کی‌مون دبیر کل سازمان ملل متحد برای روز جهانی جمعیت پیامی صادر کرد که در این پیام امده است: «جهان امروز بیشترین تعداد نسل جوانان را در طول تاریخ دارد 1.8 میلیارد جوان را که اغلب آن‌ها در کشورهای در حال توسعه زندگی می‌کنند، پتانسیل عظیمی برای مقابله و رویارویی با چالش‌های بزرگی که در مقابل جامعه انسانی وجود دارد به شمار می‌آیند.»

در ادامه این پیام آمده است: «با این حال عده زیادی از آنها فرصت بهره‌مندی از حقوق خود از جمله: تحصیل و آموزش با کیفیت، یافتن شغل مطلوب و مشارکت در زندگی سیاسی جامعه خود بی‌بهره هستند. روز جهانی جمعیت فرصتی برای نوسازی تعهدات ما در راستای کمک به جوانان است تا بی‌وقفه به سوی پیشرفت و ترقی جامعه پیش روند.»

در پیام دبیر کل سازمان ملل متحد آمده است: «برخی از اقدام‌ها فوری است و نباید در انجام آنها درنگ کرد. بسیاری از جوانان محروم از منابع مورد نیازی هستند که بتوانند با آنها خود را از فقر خارج کنند. من به ویژه نگران دختران نوجوانی هستم که ممکن است با تبعیض، خشونت جنسی، ازدواج زودرس و حاملگی ناخواسته مواجه باشند. حتی در میان جوانانی که آن قدر خوش اقبال بوده‌اند که از تحصیلات دانشگاهی برخوردار شوند، عدم اشتغال، اشتغال به کار با پرداخت‌های کم غیرمتعارف و کارهایی که فاقد هر گونه پیشرفتی است به مقدار زیاد دیده می‌شود.»

این پیام می افزاید: «راه حل این مشکلات سرمایه‌گذاری برای جوانان در سلامت، تحصیلات، آموزش و اشتغال برای جوانان در دورانی است که در حال گذار حساس از دوره جوانی به دوره بزرگسالی هستند. این امر سبب بهبود چشم‌انداز و پدیدار شدن افق‌های خوب برای زندگی آنها و آینده مشترک همه ما است.»

در ادامه این پیام آمدهاست: «جوانان خود را بیان می‌کنند، در ابتدای سال جاری، بیش از هزار سازمان مرتبط با جوانان یک اعلامیه جهانی جوانان را امضا کرده و خواستار آن شده‌آند که اهداف متمرکز بر جوانان در هدف‌گذاری‌های بین‌المللی برای بعد از سال ۲۰۵۱ مد نظر قرار گیرد. چهل کشور دنیا نیز از این درخواست حمایت کرده‌اند.»

در پیام دبیر کل سازمان ملل متحد آمده است: «سال آینده، آخرین سال برای دستیابی به اهداف توسعه هزاره، شکل‌گیری دستور کار آینده و تدوین موافقتنامه قانونی برای تغییرات آب و هوایی است جوانان نقش مهمی در تمامی این فرآیندها به عهده دارند. همچنین سال ۲۰۵۱ بیستمین سالگرد برنامه عمل جهانی جوانان است.»

این پیام می افزاید: «راهنمای عملی این برنامه برای فعالیت‌های ملی و حمایت‌های بین‌المللی هنوز معتبر است. دولت‌ها به ویژه برای انجام کامل این برنامه عمل، باید به حقوق انسان‌ها و آزادی‌های بنیادی احترام بگذارند و در مقابل هر گونه خشونت در مقابل نوجوانان پاسخگو باشند.»

در این پیام  آمده است: «در روز جهانی جمعیت، من از همه می‌خواهم که اولویت‌های جوانان را در برنامه‌های توسعه مد نظر قرار دهند، مشارکت با سازمان‌های جوانان را تقویت کنند و جوانان را در همه تصمیم‌گیری‌هایی که آنان را تحت تاثیر قرار می‌دهد، دخالت دهند. با توانمندسازی جوانان امروز، کاری زمینه‌ای انجام خواهد شد تا آینده‌ای پایدار برای نسل‌هایی که خواهند آمد تضمین شود.»
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها