امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۲:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97034
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 22
بهروز کارخانه‌ای امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان، توجه به مقوله‌ فرهنگ را یکی از راهکار‌هایی دانست که می‌توان برای ترویج اهداف و آرمان‌های ...

بهروز کارخانه‌ای امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان، توجه به مقوله‌ فرهنگ را یکی از راهکار‌هایی دانست که می‌توان برای ترویج اهداف و آرمان‌های بشردوستانه و بارور کردن حس نوع‌دوستی در میان آحاد مختلف جامعه از آن‌ استفاده کرد.

وی افزود: انتقال جلوه‌های ایثار و از خودگذشتگی شهدا و رزمندگان در دوران هشت ساله دفاع مقدس به نسل جوان، یک وظیفه همگانی است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان همدان همچنین بر لزوم تقدیر از تلاش‌های خودجوش مردمی در زنده نگاه داشتن یاد شهدا تأکید کرد و در همین راستا از برگزاری مراسم رونمایی از کتاب «ماجراهای حماسی آقا معلم و 6 دانش‌آموز شهید» که به نحوه شرایط و ایجاد گروه ابوذر نهاوند در سال 51 اشاره دارد، خبر داد.

وی تألیف این کتاب به وسیله رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان نهاوند را بهانه‌ای برای برگزاری مراسم رونمایی عنوان و ابراز امیدواری کرد: با معرفی این کتاب به اعضای داوطلب جمعیت هلال‌احمر استان همدان، نقش کوچکی در پاسداشت یاد شهدای دانش‌آموز و همچنین الگوسازی برای نسل جوان استان همدان داشته باشیم.

گفتنی است کتاب «ماجراهای حماسی آقا معلم و 6 دانش‌آموز شهید» نوشته «محمد‌تقی شهبازی» به دوران‌های استعماری و شیوه‌های مبارزه از جمله مبارزات چریکی، بررسی وضعیت نابسامان ایران در عصر پهلوی و علت و زمینه‌های شکل گیری گروه چریکی ابوذر، شهادت اعضا و بازتاب‌های داخلی و خارجی آن از جمله سرنگونی مجسمه شاه برای اولین بار در ایران و در شهر نهاوند اشاره دارد و تابستان امسال، با هزار نسخه چاپ در مرحله اول در 56 صفحه توسط انتشارات انسان برتر انتشار یافته است.
انتهای پیام/89034/ل20/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها