امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۰:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9704
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۰
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بر اساس اعلام معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور یکی از بندهایی که در لایحه بودجه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بر اساس اعلام معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور یکی از بندهایی که در لایحه بودجه سال 1392 کل کشور توسط کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی حذف شده، موضوع افزایش سرمایه بانک‌ها از محل بازپرداخت تسهیلات حساب ذخیره ارزی است.
هدف از وصول منابع حساب ذخیره ارزی حمایت از تولید و اشتغال است و این منابع که در سالهای گذشته در اختیار تعدادی از فعالان اقتصادی قرار گرفته، اما تعدادی از آنها از بازپرداخت آن استنکاف می‌کنند و بخش قابل توجهی از آن به هدر رفت بیت‌المال و تبدیل به مطالبات معوق شده است.
برای ایجاد انگیزه کافی در بانک‌های عامل برای وصول اقساط معوقه و اینکه منابع مذکور صرف تقویت حوزه تولید (صنعت، معدن و کشاورزی) و اشتغال جدید شود، پیشنهاد مورد نظر ارایه شد که براساس آن بانک‌های عامل موظف به وصول منابع خواهد شد و این منابع صرف تقویت و افزایش سرمایه بانک‌های عامل ‌شود و با ایجاد کفایت سرمایه قدرت وام‌دهی بانک‌ها در حوزه تولید و سرمایه‌گذاری افزایش یافته و در تحرک‌آفرینی تولید کالا و خدمات نقش اساسی خواهد داشت که جای بحث دارد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار