امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۱:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97045
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 45
به گزارش فارس، حامد میرزا بیگی با اعلام این خبر گفت: به منظور فرهنگ سازی و آموزش فرهنگ ترافیک، هر سال با ایجاد برنامه‌ها و برپایی همایش در بحث ...

به گزارش فارس، حامد میرزا بیگی با اعلام این خبر گفت: به منظور فرهنگ سازی و آموزش فرهنگ ترافیک، هر سال با ایجاد برنامه‌ها و برپایی همایش در بحث فرهنگ‌سازی تلاش می شد و این اداره به منظور افزایش تأثیرات آموزش، تصمیم به احداث پارک آموزش ترافیک به مساحت 4 هکتار به عنوان بزرگترین پارک ترافیک شهر تهران گرفته است.

وی افزود: بزرگترین پارک شهر تهران در ناحیه 3 این منطقه احداث خواهد شد.

میرزابیگی در ادامه با اشاره به اینکه این پارک در 4 فاز احداث می شود، عنوان کرد: درحال حاضر فاز اول و دوم آن در حال انجام است و دیوار کشی‌ها و ساخت مسیر‌ها انجام شده و کار رفو سازی آن انجام خواهد شد. ضمن اینکه فاز سوم احداث این پارک تا یک ماه آینده آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه فاز 4 احداث پارک مربوط به تزئینات است، اظهار کرد: فعالیت احداث این پروژه از فروردین ماه سال جاری آغاز شده و بعد از اتمام فاز 3 این پروژه تا اول مهر ماه سال جاری افتتاح  خواهد شد.

میرزا بیگی در خصوص امکانات پارک آموزش ترافیک گفت: پارک آموزش ترافیک شامل مسیر پارک آموزش ترافیک در حدود 6 کیلومتر است که با تفکیک مسیرهای رفت و برگشت 11 کیلومتر شده، 7 کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری، 7 کیلومتر مسیر پیاده روی و تندرستی، زمین‌های پینت بال، اسکیت، فضای ماسه بادی و مکان‌هایی جهت نگهداری پرنده و حیوانات اهلی به منظور آموزش و ایجاد ارتباط بین کودکان و محیط زیست است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 16 به احداث پارک ژاپنی اشاره کرد و افزود: در قسمتی از این پارک،‌ پارکی تحت عنوان پارک ژاپنی با ویژگی‌ها و طراحی‌های خاص و نوع درختان متفاوت احداث خواهد شد.

میرزا بیگی اظهار داشت: این پارک مختص مدارس و کودکان نیست و خانواده‌ها نیز می‌توانند از امکانات این پارک که جنبه آموزشی و تفریحی دارد، استفاده کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هدف از ایجاد این پارک، ایجاد فضای مناسب آموزشی برای کودکان و ترویج فرهنگ ترافیک در بین خانواده‌ها همراه با فضایی شاد و تفریحی مناسب است.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها