امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97049
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار قضائی فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین اژه‌ای در شصت و پنجمین خبری قوه قضائیه با گرامیداشت ایام لیالی‌القدر اظهار داشت: متاسفانه در ...

به گزارش خبرنگار قضائی فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین اژه‌ای در شصت و پنجمین خبری قوه قضائیه با گرامیداشت ایام لیالی‌القدر اظهار داشت: متاسفانه در جریان غزه بعضی از کشورهای عربی، غربی و هم جوامع و سازمان‌های بین‌المللی در برابر جنایت بزرگ اسرائیل سکوت کرده‌اند که ما این جنایت و کشتار مردم مسلمان، بچه و زن و غیر نظامی را محکوم می‌‌کنیم و حمایت خود را از مردم فلسطین اعلام می‌کنیم.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: این عمل یک لکه ننگ دیگری بر پرونده کشورهای به اصطلاح حامی حقوق بشر است که در برابر این جنایت دم فرو بستند و اقدامی نمی‌کنند؛ نقطه سیاهی نیز در پرونده کشورهای عربی است که اقدام مناسبی نشان نمی‌دهند.

وی در ادامه به اجتماع افرادی که به اصطلاح بر سرشان کلاه رفته است و در خیابان مقابل تجمع کرده‌اند، اشاره داشت و گفت: دستگاه قضا نهایت تلاش خود را می‌کند تا حقوق شکات را استیضاح کند ولی مکرر عرض کرده‌ام که آحاد جامعه باید توجه کنند و چشم و گوش خود را باز کنند و ببینند پول را در اختیار چه کسانی قرار می‌دهند با چه ضمانت،،‌پشتوانه و اعتمادی.

اژه‌ای تصریح کرد:‌ دیروز پرونده‌ای را که در یکی از شهرهای جنوبی کشور اتفاق افتاده بود، مطالعه کردم که یک نفر آدم معمولی بدون هیچ اعتبار و پشتوانه‌ای از تعداد کثیری حدود 140 میلیارد تومان کلاهبرداری کرده بود با این عنوان که اگر این پول 3 ماهه نزد من بماند صددرصد سود می‌کند اگر 9 ماهه بماند 130 درصد و اگر 18 ماهه،‌187 درصد و دو ساله 248 درصد حالا شما بگویید چه کسی می‌تواند فعالیت اقتصادی سالم داشته باشد و ظرف سه ماه سود به سپرده‌گذار بدهد.

وی به پرونده دیگری در همین شهر اشاره داشت و گفت: در پرونده دیگری تعداد کثیری از مردم بیش از 64 میلیارد تومان گرفته شده بود که بخشی از آن پول را برگرداندیم و 55 میلیارد باقی ماند و اموال و پول شناخته‌شده به میزان 55 میلیارد نیست پس مردم دقت داشته باشند. که پولشان را به چه کسی می‌پردازند.

اژه‌ای افزود: این فرد دستگیر شده و در زندان است.

سخنگوی قوه قضائیه در مورد پرونده بابک زنجانی گفت: در پرونده بابک زنجانی وقتی دستگاه قضا متوجه شد، دادستان به عنوان مدعی‌العموم وارد شد و وی ممنوع الخروج و برای تحقیق احضار شد.

وی گفت:‌ قبل از بازداشت بازرسی کل کشور با وی صحبت کرد تا وجوه برگردانده شود اما باز اسنادی ارائه شد که صحت مطالب را مورد خدشه قرار داد و با توجه به قرائنی که وجود دارد و مبنی بر این بود که بابک زنجانی به طور قانونی و یا غیر قانونی خارج شود، بازپرس قرار بازداشت گذاشت که توسط دادگاه تایید شد و بعد از دو ماه نیز مجدد به قرار تمدید و دادگاه نیز تایید کرد.

اژه‌ای تاکید کرد:‌اقدامات بسیار گسترده‌ای با همکاری وزارتخانه و دولت تاکنون صورت گرفته تا بدانیم پول‌ها کجا رفته. چرا که بخشی را به صورت ارز گرفته و بخشی نیز به صورت نفت بوده و ثانیا اگر این وجوه واقعا موجود است کجاست و چگونه می‌تواند به وزارت نفت و شرکت ذیربط برگردد.

اژه‌ای تصریح کرد: تا امروز مشخص نشده که بابک زنجانی وجوه نقدی در خارج از کشور دارد یا نه، هیأتی به مالزی و کشورهای همسایه که خود بابک زنجانی ادعا کرده رفته و بررسی کردند اما موجودیت نیافتند.
ادامه دارد/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها