امروز : چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۰۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97058
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس غلامحسین محسنی اژه‌ای در شصت و پنجمین نشست خبری خود در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا توهین به رئیس‌جمهور مورد پیگیری ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس غلامحسین محسنی اژه‌ای در شصت و پنجمین نشست خبری خود در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا توهین به رئیس‌جمهور مورد پیگیری قضایی قرار می‌گیرد، گفت: اگر کسی به مقامات توهین کند دادستانی تهران می‌تواند وارد شود و هر موردی را بررسی کند.

وی ادامه داد: رئیس‌جمهور جزو کسانی است که اگر کسی به آن توهین کند دادستانی می‌تواند وارد شود و نیاز به شاکی خصوصی نیست.

اژه‌ای در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه خطیب جمعه هفته گذشته در خصوص علت طولانی شدن پرونده مهدی هاشمی و فشارهایی که بر قوه قضائیه آورده می‌شود، گفت: صاحبان قدرت و ثروت همیشه به دستگاه قضایی برای پرونده‌هایی فشار می‌آورند ولی مهم این است که این فشارها بر قوه قضائیه تاثیری نمی‌گذارد.

وی با اشاره به اینکه فشارهایی از سوی صاحبان قدرت و ثروت وجود دارد تاکید کرد و گفت: این افراد از طریق جو‌سازی‌های رسانه‌ای از طریق گرفتن چندین وکیل اشکالاتی را بر پرونده وارد می‌کنند تا با این اقدام پرونده را به تعویق بیندازند.

دادستان کل کشور با اشاره به اینکه برای هر فردی گرفتن چند وکیل مقدور نیست، گفت: ولی ثروتمندان می‌توانند چندین وکیل بگیرند و با خلل در پرونده‌ها موجب تعویق آن شوند.

سخنگوی قوه قضائیه تاکید کرد: بنده به هیچ وجه رد نمی‌کنم که فشارهایی بر روی قوه قضائیه نیست.

وی ادامه داد: در پرونده عنوان شده بخشی از مسائل مربوط به داخل و خارج از کشور بوده است و بررسی آن زمان‌بر بوده و فشارهایی نیز در این حیث وارد شده است.

سخنگوی قوه قضاییه در مورد نقص‌های گرفته شده در پرونده مهدی هاشمی خاطرنشان کرد: نقصی که بر پرونده گرفته می‌شود در این پرونده بسیار کثیر بوده و دادستان و بازپرس مطرح می‌کنند که این نقص وارد هست یا نیست.

وی ادامه داد: پاره‌ای از موارد اختلاف سلیقه است ولی به هر حال نواقص را رفع می‌کنیم تا در پرونده‌ای که به دادگاه ارجاع می‌شود نقصی نباشد.

محسنی اژه‌ای درباره حجاب و عفاف اظهار داشت: باید همه به میزانی که شرع و قانون لحاظ کرده است حجاب و عفاف را رعایت کنیم و علی‌رغم کارهای سفارشی باید کارهای سلبی نیز انجام شود.

وی با اشاره به اینکه باید اقدامات امر به معروف و نهی از منکر نیز صورت بگیرد، گفت: اگر افراد مجرم در عفاف و حجاب به کار خود ادامه دهند دستگاه‌های ذیربط وارد می‌شوند و قوه قضائیه از نیروی انتظامی بابت برخورد با جرایم مشهود حمایت می‌کند.
ادامه دارد ...

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها