امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۸:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9706
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۰
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، ایران به دنبال وضع عوارض تا 40 درصد برای صادرات سنگ آهن به کشور چین است تا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، ایران به دنبال وضع عوارض تا 40 درصد برای صادرات سنگ آهن به کشور چین است تا دولت از محل صادرات سود بیشتری کسب کند.

خبر رویترز در حالی است که دیروز بخشنامه صادرات سنگ آهن باعوارض صفر درصدی توسط گمرک ابلاغ شده است.

رویترز اعلام کرده است اقدام ایران برای افزایش عوارض صادرات با هدف جبران منافع از دست رفته به دلیل تحریم انجام می‌شود.

به گزارش مسئولان منابع صنعتی و بازرگانی، ایران در حال مذاکره با معدنچیان محلی در باره وضع عوارض صادرات سنگ آهن است.

بر اساس گزارش رویترز ممکن است مذاکره ایران با معدنچیان محلی منجر به وضع عوارض صادراتی اندکی کمتر از 40 درصد شود اما این عوارض هزینه زیادی برای معدنچیان و صادرکنندگان خواهد داشت و در دیگر سو میزان صادرات سنگ آهن ایران را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

به گزارش رویترز، سخنگوی انجمن سنگ آهن گفته است: "ایران به این دلیل عوارض 40 درصد را برای صادرات سنگ آهن اعمال می‌کند تا سهم سود خود را از سود صادرات افزایش دهد،‌اما عوارض 40 درصد واقعا بی‌عدالتی است و فکر می‌کنم به دلایلی ایران از این موضع کوتاه می‌آید".

رویترز گزارش داده است:درآمد ایران از صادرات نفت و دیگر کالاها از زمان تحریم کشورهای غربی و آمریکا کاهش یافته و تعداد زیادی از مشتری‌های سنگ آهن ایران کمتر شده است.

بر اساس این گزارش بازرگانان چینی از این اقدام ایران غافلگیر شده‌اند و انتظار ندارند که عوارض گمرکی از سوی ایران طوری باشد که خریداران این کشور را تحت تاثیر قرار دهد.

به گزارش رویترز، ایران به عنوان چهارمین کشور تامین‌کننده سنگ آهن  کشور چین است که کشور هند را در این زمینه پشت سر گذاشته است، 

ایران 5.68 میلیون تن سنگ آهن در سه ماه نخست سال میلادی به کشور چین صادر کرده است که 3 درصد میزان نیاز وارداتی چین است و در این مدت  چین 89.8 میلیون تن  از استرالیا وارد کرده است که 8 درصد میزان نیاز کشور چین را شامل می‌شود.

دومین تاجر بزرگ سنگ آهن در شانگهای چین گفته است: وضع عوارض گمرکی بالا تاثیر زیادی به صادرات ایران خواهد گذاشت.
انتهای پیام/م
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها