امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۹:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97061
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی پژوهشکده غدد درون‌ریز و متابولیسم، محمد هاشمی با اعلام خبر برگزاری دهمین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی پژوهشکده غدد درون‌ریز و متابولیسم، محمد هاشمی با اعلام خبر برگزاری دهمین کنگره بین‌المللی بیماری‌های غدد درون‌ریز و متابولیسم از 30 مهر تا 2 آبان در سالن ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی چاقی را عامل زمینه‌ساز بیماری‌های غیرواگیر از جمله ناراحتی‌های قلبی و دیابت معرفی کرد.

وی اظهار کرد: بیماری های غیرواگیر چند خصوصیت ویژه دارند، نظیر اینکه دائمی بوده، بازتوانی بیماران نیازمند آموزش‌های خاص و طولانی مدت است، عوامل محیطی تا میزان زیادی در بروز آن نقش دارند و راه درمان قطعی برای آنها وجود ندارد و تنها باید آن را کنترل کرد.

وی ادامه داد: بهترین راه مقابله با بیماری‌های غیرواگیر پیشگیری است، بنابراین لازم است پیشگیری از بروز عوامل ایجاد بیماری های غیرواگیر مورد توجه جدی سیاستگزاران کشور در امر سلامت قرار بگیرد.

هاشمی با اشاره به اینکه عامل اصلی چاقی تراز مثبت دریافت انرژی در قبال مصرف آن طی فعالیت‌های روزمره است اظهار کرد: پیشگیری از چاقی از طریق بالانس دریافت انرژی در قبال مصرف آن طی فعالیت‌های روزمره است اظهار کرد: تجویز دارو، جراحی و ... توسط پزشک، در موارد خاص کارایی دارد و بازی همه افراد صدق نمی‌کند.

وی افزود: جراحی‌های زیبایی، انواع لیپولیزها که به عنوان درمان موضعی رایج شده‌اند، خطر بیماری چاقی را مرتفع نمی‌کنند. اعمال جراحی روی دستگاه گوارش برای افرادی کاربرد دارد که چاقی مفرط داشته باشند.

هاشمی با تأکید بر اینکه بهترین درمان برای چاقی اصلاح سبک زندگی و شیوه تغذیه افراد است، عنوان کرد: اگر تعادل برقرار شود و فرد متناسب با نیازش انرژی دریافت کند، چاق نمی‌شود.

دهمین کنگره بین‌المللی بیماری‌های غدد درون‌ریز و متابولیسم از 30 مهر تا 2 آبان در سالن ابوریحان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می‌شود، علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی WWW.iced2014.org مراجعه کنند یا با شماره  7_ 66565795 تماس بگیرند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار