امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۵:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97063
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، دست‌اندرکاران حوزه بهداشت و درمان ظهر امروز با حضور در دفتر استاندار به ارائه گزارشی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، دست‌اندرکاران حوزه بهداشت و درمان ظهر امروز با حضور در دفتر استاندار به ارائه گزارشی از اجرای طرح سلامت در استان قزوین پرداختند و نقایص این طرح را عنوان کردند.

سیدسعید اسکویی در این جلسه گزارشی از وضعیت حضور پزشکان در مراکز درمانی شهرستان‌ها و روستاهای توابع آن‌ها ارائه و بیان کرد: در جریان اجرای طرح سلامت که از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شده است افزایش دستمزد قابل توجه پزشکان، رغبت آنان برای فعالیت در مراکز درمانی دور افتاده را به دنبال داشته است.

وی افزود: در این طرح تلاش داریم تا در حد امکان روستاها و مناطق دوردست با رعایت اولویت‌بندی از ارائه خدمات درمانی مطلوب‌تر بهره‌مند شوند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین با اشاره به افزایش چشم‌گیر سرانه خدمات درمانی برای بیماران اظهار کرد: افزایش 400 درصدی سرانه خدمات درمانی مردم از مبلغ 17 هزار تومان به 90 هزار تومان یکی از نقاط قوت اجرای طرح سلامت در استان قزوین محسوب می‌شود که رضایتمندی مردم را به دنبال داشته است.

این مسئول خاطرنشان کرد: بی‌تردید توجه ویژه دولت به مسئله سلامت مردم آثار و برکات مطلوبی را در جامعه به وجود می‌آورد که باید بر رفع نواقص و پویایی هرچه بیشتر آن کوشا بود.

اسکویی با بیان این خبر که دعوت به همکاری از فارغ‌التحصیلان رشته‌های پزشکی در مناطق روستایی صورت می‌گیرد اعلام کرد: به علت کمبود نیروی انسانی مورد نیاز برای پوشش مراکز درمانی روستایی، دعوت به همکاری از فارغ‌التحصیلان رشته‌های پزشکی انجام و قراردادی با آنان منعقد می‌شود.

وی در خاتمه سخنان خود تأمین منابع مالی برای نوسازی مراکز درمانی را خواستار شد و تأکید کرد: بازسازی مراکز درمانی در راستای رقابت با مراکز خصوصی از ضروریاتی است که باید به ان توجه شود و اجرای آن نیازمند بسته حمایتی ویژه‌ای است.

گفتنی است در این جلسه علی‌اکبر زینالو رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین، محمدحسین شلویری رئیس سازمان نظام پزشکی قزوین و چند تن دیگر از دست‌اندرکاران حوزه بهداشت و درمان استان گزارشی از عملکرد خود ارائه و خواسته‌هایی را مطرح کردند.
انتهای پیام/77015/ق30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها