امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۱۰:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97064
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری سازمان حج و زیارت، ناصر خدر نژاد در خصوص انتقال پروازهای حج امسال به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری سازمان حج و زیارت، ناصر خدر نژاد در خصوص انتقال پروازهای حج امسال به فرودگاه امام خمینی(ره) گفت: پیرو پیگیری‌های شرکت فرودگاه‌های کشور مبنی بر انتقال پروازهای حج و عمره از فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام خمینی(ره)، بعد از عملیات حج سال گذشته بازدیدی از فرودگاه امام خمینی(ره) داشتیم که متأسفانه تا آن زمان اقدام قابل توجهی در رفع نیازهای زائران انجام نشده بود.

وی افزود: در بازدید اخیر کارشناسان سازمان حج و زیارت  که به درخواست رئیس سازمان هواپیمایی کشور از فرودگاه امام خمینی(ره) انجام گرفت، شاهد بودیم که اقداماتی متفاوت از گذشته در فرودگاه در جهت رفع نیازهای زائران صورت گرفته و مسیری مجزا برای زائران حج و همچنین ترمینال کوچکی در فرودگاه برای آمادگی اولیه زائران ، تحویل بار ، کنترل گذرنامه ، دریافت کارت پرواز و هماهنگی کاروان ها برای انتقال زائران به سالن ترانزیت در نظر گرفته شده است.

معاون سازمان حج و زیارت اظهار داشت: تیم شرکت فرودگاه‌های کشور مصمم است تمام هماهنگی‌ها و اقدامات لازم را در خصوص انتقال پروازها به فرودگاه امام(ره) انجام دهد و واضح است که فرودگاه مهرآباد از توان و گنجایش لازم برای پروازهای حج و عمره برخوردار نیست و امیدواریم با هماهنگی‌های مدون و همکاری‌های نزدیکی که شرکت فرودگاه‌ها با سازمان حج خواهد داشت، خدماتی بهتر از گذشته به زائران حج امسال ارائه شود.

خدر نژاد افزود: زائران 7 استان کشور شامل استان‌های تهران، البرز، قم، قزوین، لرستان و مرکزی از ایستگاه پروازی تهران به سرزمین وحی اعزام می‌شوند که یکی از برنامه های ما این است که بمنظور کاهش بار ترافیکی پروازها، پرواز زائران برخی استان ها از ایستگاه تهران به ایستگاه های پروازی در استان های مجاور انتقال یابد.

وی گفت: فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) فرودگاه اصلی پروازهای خارجی است و یکی از نگرانی های ما تفاوت فرهنگی موجود میان زائران حج و عمره با سایر مسافرین سفرهای خارجی است که با تمهیدات اندیشیده شده امید است این دغدغه نیز مرتفع گردد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار