امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۵:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97065
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، در پی درخواست‌های مکرر مدیران دفاتر خدمات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، در پی درخواست‌های مکرر مدیران دفاتر خدمات زیارتی مبنی بر تعلق تخفیف و معافیت مالیاتی در خصوص عملکرد سالیانه این دفاتر با استناد به ماده 8 قانون توسعه صنعت ایرانگردی و تبصره 3 از ماده 132 قانون مالیات های مستقیم، در این خصوص مکاتبات و پیگیری‌های متعددی از معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام گرفت که طی آن مقرر شد سازمان حج و زیارت نسبت به پیشنهاد اصلاح مواد قانون مالیات‌های مستقیم مرتبط با این موضوع اقدام کند.

بر اساس این گزارش طی بررسی جامع حقوقی صورت گرفته در تاریخ 33 تیر 93 در سازمان حج و زیارت ، پیشنهاد اصلاح متن تبصره ماده قانون مرتبط انجام گرفت و تقدیم کمیسیون محترم اقتصادی مجلس شورای اسلامی گردید.

این گزارش حاکی است با پیگیری‌های بعدی انجام گرفته از سوی سازمان حج و زیارت مشخص شد پیشنهاد مذکور در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی پذیرفته شده است و به هنگام بررسی قانون اصلاح مالیات های مستقیم در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.

این بخشودگی مالیاتی در خصوص دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری اعمال می شود که امیدواریم با تصویب این پیشنهاد سازمان حج و زیارت ، دفاتر خدمات زیارتی تحت نظارت این سازمان نیز به‌عنوان یک شغل فرهنگی در کشور مشمول این امتیاز شوند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها