امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۲:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97070
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیشکک، قرقیزستان کشوری در قلب آسیای مرکزی است که با حضور بلندترین ارتفاعات کوه‌های ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیشکک، قرقیزستان کشوری در قلب آسیای مرکزی است که با حضور بلندترین ارتفاعات کوه‌های «تین‌شان» در اطراف دریاچه ایسیک‌کول، این دریاچه را به مروارید اصلی کشور تبدیل ساخته است.

در سواحل دریاچه ایسیک‌کول برخی اماکن تاریخی و دیدنی وجود دارد که یکی از آنها مرکز فرهنگی «روح اردو» معروف به مرکز «چنگیز آیتماتوف» نویسنده معروف قرقیزستان است.

این مرکز فرهنگی در ساحل شمالی دریاچه ایسیک‌کول در 240 کیلومتری بیشکک پایتخت قرقیزستان و در شهر «چالپان‌آتا» قرار گرفته است.

در این مرکز تاریخی- فرهنگی مجسمه‌های مختلفی از شخصیت‌های تاریخی وجود دارند که پنج موزه کوچک و مکان‌هایی که در آنها ویژگی‌های ادیان بزرگ جهان به تصویر کشیده شده است، از جمله آنهاست.

در محوطه مرکز فرهنگی «روح اردو» می‌توان آثار تاریخی چنگیز آیتماتوف نویسنده معروف قرقیزستان را نیز مشاهده کرد (داستان‌هایی که همیشه ایده‌های تحمل و عشق و حسن‌تفاهم را در خود داشته است).

علاوه بر،این خانه‌های سنتی عشایری قرقیزستان با نام «یورت» نیز در این مکان دیدنی و آرام یادآور نحوه زندگی مردمان قدیم در این خطه سرسبز می‌باشد.

در این مرکز فرهنگی- تاریخی واقع در شهر «چالپان‌آتا» در قرقیزستان سالن‌هایی برای برگزاری کنفرانس‌ها، میزگردها و ملاقات‌ها نیز در نظر گرفته شده است.

زیبایی و جذابیت این مکان دیدنی را با ارائه تصاویر زیر در معرض قضاوت شما قرار می‌دهیم.
 

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها