امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97073
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری انگلیسی رویترز گزارش داده تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه شرکت نفت‌کش ایران هنوز لغو ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری انگلیسی رویترز گزارش داده تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه شرکت نفت‌کش ایران هنوز لغو نشده‌اند.

پیش از این دادگاه اتحادیه اروپا، مستقر در لوکزامبورگ، با صدور حکمی مدارک ارایه شده توسط اتحادیه اروپا برای تحریم شرکت ملی نفتکش ایران را کافی ندانست و ضمن درخواست ارایه شواهد بیشتر از سوی این اتحادیه در مهلت قانونی تجدیدنظر، با صدور حکمی این تحریم‌ها را لغو کرده بود.

 

این دادگاه روز پنجشنبه (سوم ژوئیه - 13 تیر) رای خود در ارتباط با پرونده تحریم‌های شرکت ملی نفتکش ایران را صادر کرد و طی آن تصمیم اتحادیه اروپا که در ماه اکتبر سال 2012 اتخاذ شده بود و به موجب آن شرکت ملی نفتکش ایران به اتهام ارتباط با برنامه‌های هسته‌ای تهران تحریم شده بود را لغو کرد.

رویترز روز دوشنبه (23 تیرماه) در گزارشی نوشته علی‌رغم اینکه دادگاه اتحادیه اروپا رأی به لغو این تحریم‌ها داده شرکت ملی نفت‌کش ایران برای تماس با بنادر اروپایی، دریافت بیمه‌های خارجی و غلبه بر موانع ایجاد شده از تحریم‌های غربی به زمان نیاز خواهد داشت.

کارشناسان امور نفتی به رویترز گفته‌اند رأی دادگاه اتحادیه اروپا به این بنادر آزادی عمل لازم برای انتقال محموله‌های کشتی را نمی‌دهد.
علی‌اکبر صفائی، مدیر شرکت ملی نفت‌کش ایران گفته علی‌رغم لغو تحریم‌ها علیه این شرکت، تحریم‌های بین‌المللی موانعی برای برخورداری از پوشش بیمه‌ای ایجاد کرده‌اند.
 

انتهای پیام/م.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها