امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9708
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۰
تعداد بازدید: 91
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از گمرک جمهوری اسلامی ایران، بهزاد شیری معاون برنامه‌ریزی و امور بین‌الملل در نشست تخصصی مدیران ستادی و ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از گمرک جمهوری اسلامی ایران، بهزاد شیری معاون برنامه‌ریزی و امور بین‌الملل در نشست تخصصی مدیران ستادی و گمرکات اجرایی با بیان اینکه افزایش کارایی و اثر بخشی در راستای تسهیل تجارت و کنترل بهینه تجارت از مهمترین اهداف مدیریت یکپارچه مرزی است، افزود: با توجه به افزایش حجم تجارت خارجی و تردد بین کشورها اعمال مدیریت یکپارچه مرزی اجتناب‌ناپذیر است.
معاون برنامه‌ریزی و امور بین‌الملل گمرک ایران گفت: با هدف ارتقاء اثربخشی و کارآمدی در تمامی حوزه‌های تجاری اعمال مدیریت یکپارچه مرزی در مطالعات جهانی مطرح شده است و اکثر کشورها با استناد به کنوانسیون‌های مرتبط این موضوع را اجرایی کرده‌اند.
وی ادامه داد: هدف نهایی اعمال مدیریت یکپارچه مرزی سرعت بخشیدن به امر تجارت و تسهیل آن است که با اجرای مطلوب آن امکان‌پذیر خواهد شد.
شیری ضمن تبیین واژه مدیریت یکپارچه مرزی و چرایی مدیریت واحد مرزی، نقش و جایگاه کنوانسیون‌های بین‌المللی در مدیریت یکپارچه مرزی پرداخت و به رهیافت تجربی برای مدیریت واحد مرزی در برخی کشورها مطرح دنیا اشاره کرد و بر لزوم استقرار موضوع برای تسهیل تجارت تأکید کرد.
شیری گفت: یکی از ابزارهای اعمال مدیریت یکپارچه مرزی ایجاد پنجره واحد تجاری است.
معاون برنامه‌ریزی و امور بین‌الملل گمرک جمهوری اسلامی ایران با اشاره به جایگاه مدیریت یکپارچه مرزی در کنوانسیون‌ها به کنوانسیون بازنگری شده کیوتو، چارچوب استانداردهای SAFE برای تأمین امنیت و تسهیل تجارت جهانی، سند راهبردی گمرک در قرن 21 و کنوانسیون‌های بین‌المللی هماهنگی کنترل‌های مرزی کالاها اشاره کرد.
وی افزود: مدیریت واحد مرزی مناسب مستلزم مشارکت و هماهنگی مقامات و نهادهای مرتبط و دخیل در امنیت مرزی و الزامات قانونی برای تردد مسافر، کالا و وسایل نقلیه عبوری از مرز است.
شیری گفت: استقرار مدیریت واحد مرزی نیازمند شناخت گمرک یا نهاد مسئول برای وظایف گمرکی به عنوان سازمان خط اول در مرزهای ملی برای کنترل جابجایی کالا و معرفی مفهوم پنجره واحد تجاری الکترونیکی است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها