امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۳:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97086
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک روزنامه صهیونیستی ادعا کرد ایران خواستار گنجاندن ماده‌ای در توافقنامه جامع هسته‌ای درباره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک روزنامه صهیونیستی ادعا کرد ایران خواستار گنجاندن ماده‌ای در توافقنامه جامع هسته‌ای درباره لغو تحریم‌ها شده است.

روزنامه صهیونیستی جروزالم‌پست با اشاره به عزم نمایندگان کنگره آمریکا برای وضع تحریم‌هایی علیه ایران در صورت شکست دیپلماسی با ایران به برخی از مشکلاتی اشاره کرده که در مواضع مذاکره‌کنندگان آمریکایی وجود دارد.

این روزنامه صهیونیستی نوشت: «چالش اصلی در موضع آمریکا همان سیاست چماق و هویج است که همه طرفین آن را به خاطر آوردن ایران به پای میز مذاکره می‌ستایند: طرح‌هایی در قالب قانون برای تحریم جمهوری اسلامی که نیازمند اقدام قانونی واشنگتن برای کاهش، رفع یا تعلیق تحریم‌ها در صورت رسیدن به توافق بین طرفین است.»

این طرح که دموکرات‌ها دو بار آن را پیشنهاد کرده‌اند با هیچ ممانعتی برای تصویب روبرو نخواهد شد. 

به نوشته جروزالم‌پست: «ایران خواستار آن شده تا ماده‌ای در متن توافقنامه جامع هسته‌ای گنجانده شود که به صراحت خواستار اقدام قوه مقننه آمریکا (در زمینه تحریم‌ها) است.»

جروزالم‌پست در ادامه می‌نویسد: «این پیشنهاد را هیئت مذاکره‌کننده ایران به سرپرستی محمد جواد ظریف بیان کرده که به خوبی با پویش‌ها، خط مشی‌ها و محدودیت‌های کنگره آشناست.»

انتهی پیام/م.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها