امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97097
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» از تشکیل جلسه کابینه امنیتی رژیم‌صهیونیستی برای بررسی طرح پیشنهادی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» از تشکیل جلسه کابینه امنیتی رژیم‌صهیونیستی برای بررسی طرح پیشنهادی مصر برای آتش‌بس در غزه خبر داد. بنا بر این گزارش، این جلسه صبح سه‌شنبه برگزار می‌شود.

خبرگزاری مصر ساعتی قبل از طرح قاهره برای بازگشت شرایط در غزه به آتش‌بس سال 2012 خبر داد. بنا بر این گزارش، تمهیدات کاهش تنش از ساعت 6 صبح به وقت جهانی اجرایی شده و ظرف 12 ساعت آتش‌بس رسما برقرار می‌شود.

همچنین قرار است هیئت‌های عالی‌رتبه طرفین ظرف 48 ساعت برای نهایی کردن شرایط آتش‌بس، به قاهره سفر کرده و طی دیدارهایی جداگانه با مقامات مصری دیدار کنند. هنوز هیچ‌یک از طرفین با طرح مصر اعلام موافقت نکرده‌اند.

سخنگوی حماس اعلام کرده است که اگر طرح مصر خواسته‌های مردم فلسطین مبنی بر پایان حصر غزه و همچنین توقف حملات را تأمین نکند، طرف فلسطینی با این طرح مخالفت می‌کند.

در جریان حملات یک هفته‌ای رژیم‌صهیونیستی به نوار غزه، بیش از 200 فلسطینی که قریب به 80 درصد آن‌ها غیرنظامی هستند، به شهادت رسیده‌اند. آمار زخمی‌ها نیز بیش از 1000 نفر اعلام شده است.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار