امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97108
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دو سناتور ارشد آمریکایی روز دوشنبه با توزیع نامه‌ای بین اعضای مجلس سنا، موضع‌ سختگیرانه‌تر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دو سناتور ارشد آمریکایی روز دوشنبه با توزیع نامه‌ای بین اعضای مجلس سنا، موضع‌ سختگیرانه‌تر دولت این کشور در مذاکرات هسته‌ای با ایران را خواستار شده‌اند.

از آغاز مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به 1+5 از سال گذشته، کنگره آمریکا همواره در رویکردی که بیشتر به تقسیم کار شباهت دارد، موضعی سرسختانه در قبال ایران اتخاذ کرده و بارها تهدید افزایش تحریم‌های ضدایرانی را مطرح کرده است.

این بار نیز «رابرت منندز» رئیس دموکرات کمیته روابط خارجی و «لیندزی گراهام» عضو جمهوری‌خواه کمیته نیروهای مسلح در نامه خود، از دیگر نمایندگان خواسته‌اند که از موضع آن‌ها مبنی بر ضرورت پذیرش شرایط سخت در توافق هسته‌ای از سوی ایران، حمایت کنند.

این دو سناتور، در نامه خود ایران را به «سابقه دیرینه فریبکاری در برنامه هسته‌ای» متهم کرده و خواستار توضیحات کامل ایران در مورد ابعاد نظامی احتمالی شده‌اند. آن‌ها همچنین ابراز نگرانی کرده‌اند که توافق جامع هسته‌ای به جای رفع نگرانی‌ها، فرصتی «برای احیای اقتصاد» و از سرگیری برنامه هسته‌ای برای ایران فراهم کند.

خبرگزاری رویترز که نسخه‌ای از این نامه را در اختیار دارد، نوشته است که هنوز مشخص نیست این نامه پشتیبانی چند نفر از سناتورها را به دست آورد.

هفته گذشته نیز صدها تن از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا طی نامه‌ای مشابه، از «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا خواسته بودند نظر کنگره را در مذاکرات هسته‌ای، دخیل کند.

دور تازه مذاکرات هسته‌ای از دو هفته قبل در وین آغاز شده و طرفین تا پایان تیر ماه برای دستیابی به توافق جامع زمان دارند. با این حال، گفته می‌شود هنوز اختلافات زیادی بر سر موضوعات اصلی وجود دارد.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها