امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۲:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97110
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «رابرت اینهورن» در مصاحبه با پایگاه «المانیتور» تمدید مهلت مذاکرات هسته‌ای را امری تقریبا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «رابرت اینهورن» در مصاحبه با پایگاه «المانیتور» تمدید مهلت مذاکرات هسته‌ای را امری تقریبا قطعی دانست، اما گفت آمریکا باید تا جایی که می‌تواند مذاکرات را پیش ببرد تا امکان تمدید مهلت مذاکرات فراهم شود.
این عضو سابق تیم مذاکره‌کننده آمریکایی گفت: «فکر می‌کنم ایالات متحده از الان تا 20 جولای باید دو هدف داشته باشد. اول اینکه تا جایی که می‌تواند مذاکرات را به سمت راهکار جامع پیش ببرد، تا ساده‌تر بتواند تمدید مذاکرات را توجیه کند.»
وی افزود: «می‌دانیم که تمدید مذاکرات با انتقاداتی از سوی کنگره مواجه می‌شود. دولت می‌داند که اگر بتواند نشانه‌هایی مبنی بر پیشرفت مذاکرات ارائه کند، ساده‌تر می‌تواند با این انتقادات روبرو شود.»
اینهورن در مورد هدف دوم نیز گفت: «دوم هم اینکه باید بر روی شرایط تمدید کار کنند، طوری که تا حد امکان بیشترین منافع را داشته باشد.»
به گفته وی، در صورتی که توافق سیاسی حاصل شد، اما ابعاد فنی نیاز به مذاکرات بیشتر داشت، طرفین باید حتما به یک سند یک یا دو صفحه‌ای در مورد چارچوب توافق جامع، دست یابند.
دور تازه مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به 1+5 از دو هفته قبل در شهر وین آغاز شده است. بر اساس برنامه مشترک اقدام، طرفین تا پایان تیر ماه برای توافق نهایی زمان دارند. این فرصت برای یک دوره 6 ماهه دیگر قابل تمدید است.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها