امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۲۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97111
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 15
«محمد فواد»، یکی از رهبران جنبش 6 آوریل مصر – جبهه دموکراتیک - در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره از ...

«محمد فواد»، یکی از رهبران جنبش 6 آوریل مصر – جبهه دموکراتیک - در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره از کشورهای عربی خواست سفرای رژیم صهیونیستی را از کشورهایشان اخراج کنند.

فواد با تاکید بر اینکه قاهره باید از پذیرش سفیر جدید «اسرائیل» خودداری کند، از دولت مصر خواست موضعی جدی در برابر تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه اتخاذ کند.

وی افزود: داروها و کمک‌هایی که مصر به نوار غزه ارسال کرده، اگرچه اقدام بسیار خوبی است، ولی برای ملت فلسطین که با چنین جنگی مواجه است، کافی نیست، آنها تنها به غذایی که ارتش مصر امروز برای آنها ارسال می‌کند، نیاز ندارند، بلکه نیازمند حمایت واقعی از مقاومت هستند تا قدرتمندتر شود.

فواد تاکید کرد که آنها از تمام ابزارهای انقلاب 25 ژانویه برای فشار بر دولت مصر جهت اقدام و یافتن راه حل‌هایی برای قضیه فلسطینی استفاده خواهند کرد.

اما در خصوص نقش اتحادیه عرب در تجاوز اخیر علیه نوار غزه، فواد گفت: اتحادیه عرب تنها نامی است که از آن برجا مانده و توان اتخاذ هیچ تصمیمی را ندارد و در پایان تنها تعاملی که با این تجاوز خواهد داشت، به محکومیت و انتقاد بدون تحرک و اقدام عملی محدود خواهد شد، به همین دلیل سودی از نشست‌های آن وجود ندارد.

روز چهارشنبه هفته گذشته نشستی هماهنگی میان حزب «زندگی و آزادی» و جبهه انقلابیون و جوانان 6 آوریل و حزب مصر قدرتمند و حزب الدستور و جریان مردمی و حزب مصر دموکراتیک و الکرامه و مصر آزادی و ائتلاف مردمی و شماری از جوانان مستقل مصری برگزار و طی آن کمیته‌ای مردمی برای همبستگی با مردم فلسطین تشکیل شد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها