امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۱:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97116
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، پس از گذشت 6 روز از تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه، اتحادیه عرب تصمیم به ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، پس از گذشت 6 روز از تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه، اتحادیه عرب تصمیم به برگزاری نشستی در روز دوشنبه برای بررسی اوضاع جاری در نوار غزه و راه‌های برقراری آتش‌بس کرد.

«جرج اسحاق»، فعال سیاسی و عضو شورای ملی حقوق بشر مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره در این‌باره گفت که موضع اتحاذ شده در برابر نوار غزه بسیار شرم‌آور است و باید به این حقیقت اشاره کرد که ما آماده دیدن فجایع و تراژدی که به این شکل علیه ملت فلسطین در جریان است، را نداریم.

اسحاق ادامه داد: به همین منظور باید درگیری‌ها فورا متوقف شده و با مقاومت فلسطینی به تفاهم رسید، تا نحوه و موعد مقاومت مشخص شود و اوضاع آرام شود تا بیش از این شاهد تخریب منازل و کشتار بی‌گناهان به این شکل نباشیم.

وی خاطر نشان کرد: در نشست توافق برسر نحوه و موعد و زمان مقاومت باید تمام گروه‌های فلسطینی حضور داشته باشند، اما شیوه‌ای که اکنون پیش گرفته شده، به این معناست که صدها فلسطینی کشته و ده‌ها خانه نابود و ویران می‌شود.

اسحاق درباره نشست اتحادیه عرب گفت: اگر این اتحادیه می‌تواند به تجاوز صورت گرفته علیه نوار غزه پایان دهد، پس از این نشست استقبال می‌کنیم، در غیر این صورت و عدم توانایی بر توقف تجاوز پس نشستی را برگزار نکنند.

اسحاق تاکید کرد:‌ اوضاع کنونی جاری در نوار غزه سخن گفتن را نمی‌طلبد، بلکه باید کمیته‌ای چهار جانبه یا کمیته‌ای برای گفت‌وگو و مذاکره جهت حل بحران و پایان دادن به اوضاع جاری تشکیل داد، تشکیل نشست و صحبت و گفت‌وگو و انتقاد و محکومیت بی‌فایده است، باید اوضاع را به دقت بررسی کرد، به ویژه شمار فلسطینیان کشته شده، چراکه آنچه رخ می‌دهد، در ماه رمضان است.

وی تصریح کرد که امیدی به اتحادیه عرب ندارد، چون حتی اگر نشستی هم برگزار کنند، نشستی رایج و معمول این اتحادیه است و نتیجه تنها به ارسال کمک و پزشک محدود می‌شود و اصل قضیه لاینحل باقی خواهد ماند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها