امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۱۷:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9712
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۰
تعداد بازدید: 121
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شادا سید شمس‌الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی با احمد محمد علی رییس کل بانک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شادا سید شمس‌الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی با احمد محمد علی رییس کل بانک توسعه اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد. 

حسینی در این دیدار به نهایی کردن برنامه همکاری بین کشورهای عضو بانک توسعه اسلامی (MCPS) تأکید کرد و پیشنهاد داد سرمایه بانک توسعه اسلامی برای بار پنجم افزایش یابد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران در ادامه افزود: تامین مالی پروژه‌ها از طریق دو نهاد وابسته به بانک توسعه اسلامی از جمله ،شرکت بین‌المللی اسلامی تامین مالی تجاری (ITFC) و شرکت اسلامی برای بخش خصوصی (ICD) برای پروژه های بخش خصوصی و بانکهای تجاری کشورمان لازم است، ارتقا یابد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه موضوع تامین مالی مشترک و سندیکایی را در اولویت همکاریهای بانک با تمام کشورهای عضو را مورد تاکید قرار داد و افزود: در این راستا صندوق توسعه ملی جمهوری اسلامی ایران با دارا بودن منابعی بیش از 50 میلیارد دلار آمادگی همکاری با بانک توسعه اسلامی را دارد.

وی کسب رتبه اعتباری رتبه بندی AAA از سوی موسسات بین المللی را به رییس کل بانک توسعه اسلامی تبریک گفت و افزود: کسب چنین امتیازی می‌تواند به جذب بیشتر منابع برای کشورهای عضو کمک کند.

احمد محمد علی رئیس بانک توسعه اسلامی نیز در این دیدار از همکاری همه جانبه بانک توسعه اسلامی با ایران خبر داد و از ایران به دلیل  حمایت دائمی از بانک توسعه اسلامی تشکر و قدردانی کرد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها