امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97127
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از دبیرخانه فصل مظلومیت، شعر به عنوان هنر ملی ایرانیان، رساترین فریاد بوده و پژواک این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از دبیرخانه فصل مظلومیت، شعر به عنوان هنر ملی ایرانیان، رساترین فریاد بوده و پژواک این صدای شریف به زلالی و زیبایی فرهنگ جهان افزوده است. شعر فارسی تجلی‌گاه اندیشه‌ها، باورها، اعتقادات، حماسه‌ها، رشادت‌ها و عالی‌ترین مفاهیم و مکارم اخلاقی و ژرف بینی‌ها است و توانسته ضمن بر دوش کشیدن رسالت خطیر فرهنگ‌سازی، از کارآمدترین ابزارها در انتقال فرهنگ و آموزه‌های انقلاب اسلامی باشد.

دبیرخانه دائمی بزرگداشت قربانیان ترور «فصل مظلومیت» در نظر دارد برای به تصویر کشیدن برگی از تاریخ و سند مظلومیت جمهوری اسلامی ایران که با تقدیم بیش از 17000 شهید ترور، بزرگترین قربانی تروریسم و نقض حقوق بشر در جامعه جهانی است، نخستین جشنواره ملی شعر قربانیان ترور و نقض حقوق بشر را برگزار کند.

موضوعات این جشنواره که دبیری آن را علیرضا قزوه برعهده دارد، از جمله موارد زیر است:
- 17000 شهید مظلوم ترور
ـ شهدای شاخص ترور
ـ ترور و نقض حقوق بشر
ـ شهدای ترور در جهان اسلام

ـ ایران، قربانی تروریسم و نقض حقوق بشر در جهان
 
 


 

بنا بر این گزارش، از 17 شاعر برگزیده به رسم یاد بود تقدیر خواهد شد و گزیده آثار جشنواره در قالب مجموعه‌ای به صورت کتاب منتشر خواهد شد؛ همچنین از شاعران آثار برگزیده جهت قرائت اشعار در مراسم اختتامیه جشنواره دعوت به عمل خواهد آمد. بدیهی است گزینش آثار برتر بر عهده هیئت داوران دبیرخانه خواهد بود.

شاعران می‌توانند آثار خود را فقط از طریق پست الکترونیکی info@faslmazlomyat.ir ارسال نمایند و برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس www.irafta.com مراجعه نمایند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها