امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97128
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 152
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، الیاس نادران نماینده تهران در پانزدهمین شب از ماه مبارک رمضان مهمان ویژه برنامه «کوی محبت» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، الیاس نادران نماینده تهران در پانزدهمین شب از ماه مبارک رمضان مهمان ویژه برنامه «کوی محبت» بود. وی که یکی از مدیران در ستاد بازسازی عتبات عالیات به شمار می‌آید، گفت: من اولین بار که توفیق پیدا کردم به زیارت عتبات بروم زمان صدام بود، کاروان‌ها با شرایط خاص می‌رفتند و حسرت می‌خوردم این بزرگواران با  آن‌همه عظمت و  شأن در بارگاه ربوبی چقدر در غربت هستند. مردم عراق و شیعیان بسیار سخت زندگی می کردند. در آن زمان  آرزو داشتم  روزی توفیق به ما هم دست دهد تا در محضر سایر عزیزان خشتی روی خشت بگذاریم.

نادران درباره حضور زائران پیاده در مناسبت‌های مختلف گفت: در ابتدا که راه باز شد، به طور نامنظم حرکت‌ها صورت گرفت، مناسبات وقتی منظم‌تر شد و پیاده روی زائران از ملیت‌های مختلف یک صحنه نمایش قدرت است. حرم سید الشهداء و ائمه اطهار محور وحدت تمام مسلمان‌های دنیا است. من بارها دیده‌ام اهل سنت در حرم عرض ارادت کردند و علاقمند هستند. در مسیر پیاده روی هم بارها دیدم ملت‌های مختلف در این دریای مواج زائران غرق می شوند. خدمت رسانی به زائران تکلیف ایرانی‌های است که همیشه پرچمدار خدمت رسانی به زائرین بودند فارغ از اینکه حرم ها در کجا واقع شده‌اند. خدمات رسانی به زائرین اختصاص به نقطه خاص جغرافیایی ندارد.

بازسازی عتبات آثار فرهنگی در پی دارد

وی در ادامه تاکید کرد: توفیق و فرصتی دست داد از مسیر ستاد بازسازی بتوانند ایرانی‌ها مشارکت داشته باشند. در شرایط فعلی و در امروز صدها ایرانی در پروژه های مختلف درمکان‌های مختلف  خدمت می کنند و توفیقات بسیار خوبی در بازسازی  هم داشتند.بازسازی عتبات علاوه بر مرمت آثار فرهنگی بسیار خوبی در برداشته است و ایجاد رابطه با مردم عراق بیش از پیش صورت گرفته است. مردم عراق بسیار علاقمند هستند تا بیشتر به ایرانی‌ها نزدیک شوند، مرزها  ایجاد دوری کرده اما بین دو ملت همدلی و همراهی است.  حلقه وصل از طریق ستاد بازسازی شکل گرفت و امیدواریم  ارتباطات روز به روز بیشتر شود .
 
جمعیت زائرین در اربعین غافلگیر کننده بود

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی درباره خدمات رسانی به زائرینی که با پای پیاده خود را به حرم سیدالشهداء می رسانند گفت: این عزیزان یک هفته تا ده روز در راه هستند باید حداقل امکانات را برایشان بتوانیم فراهم کنیم. در مناسبتی مانند مناسبت اربعین سیل جمعیت از مرزهای مختلف به سمت کربلا حرکت می کند توقع این است که تشکیلات منظمی چون ستاد بازسازی به خوبی عمل کند. امسال جمعیت زائر غیرقابل پیش بینی بود بیش از یک میلیون زائر پیاده ایرانی به سمت حرم رفتند و کاروان ها با زحمت و مشقت خودشان را به کربلا رساندند. برای این که بتوانیم به خوبی در امر خدمت رسانی فعالیت کنیم امسال ستاد بازسازی  جلساتی با سازمان های مختلف برگزار کرد که بخشی‌ از مسئولیت را بپذیرند و کمک کنند و  به موقع وارد عمل شوند و شرایط بهتری را برای زائرین فراهم کنند.
 
مرزهای بشر ساخته جغرافیای سیاسی از بین برود
 
نادران در پاسخ به این سوال که چقدر بازسازی عتبات عالیت لازم و ضروری است تاکید کرد: امیدواریم انشاءالله مرزهای بشر ساخته جغرافیای سیاسی از بین برود و امثال این سوالها دغدغه ذهنی نباشد. ساخت و توسعه حرم  امام رضا (ع) هیچ‌گاه مورد پرسش نیست زیرا حجم زائرین پاسخ مناسبی به این سوالاتی است که در ذهن ایجاد می شود زائرین حضرت امیر که ابوالائمه هستند در نجف اشرف نباید از امکانات مناسب برخوردار باشند. جایگاهی مانند ستاد بازسازی فراهم شده که خدمت رسانی به زائرین را برعهده دارد. ائمه بقیع و اعتباب مقدسه عراق و  چه در ایران همه نور واحد و مقدس هستند ایرانی ها در تقدیس جایگاه ائمه و تکریم آنها و اقدامات در خورد شان زائران همیشه پیشقدم بودند.
 
150 پروژه در دستور کار ستاد بازسازی عتبات
 
وی فعالیت ستاد بازسازی و پروژه‌های این ستاد اشاره کرد و گفت: بعد از سقوط صدام شرایطی برای بازسازی اعتاب متبرکه فراهم شد و 150 پروژه  در دستور کار قرار گرفت. صحن حضرت زهرا (س) ویژگی خاصی دارد و  بالای سر امیر در ابعادی بیش از ده برابر وضعیت موجود حرم و باحفظ یک پارچگی معماری حرم در چهار صد سال گذشته طراحی شده است سفت کاری تمام شده و نازک کاری و سقف آن باقی مانده . کارها در بین بین شهرها و استان‌های مختلف تقسیم می شود.
 
نادران در پاسخ به این سوال که چقدر مجلس شورای اسلامی از فعالیت ستاد بازسازی عتبات عالیات همراهی می‌کند گفت: همراهی و حمایت مجلس خیلی خوب بوده است.  ما فکر می کنیم تمدن بین النهرین تمدن بشری است از آثار حضرت آدم (ع) می‌بینید تا عصر حضرت‌مهدی (عج)  که آثار مختلف وجود دارد و همه از افتخارات ایرانی ها است که در بازسازی و حفظ آنها با ملت و دولت عراق  و تولیت آستان‌های مختلف مقدسه عراق همکاری داشته و دارند.
 
فراهم آوردن امکانات درمانی برای شیعیان
 
وی در ادامه برنامه به امکانات محدود برای شیعیان در دوران حکومت بعث اشاره کرد و توضیح داد: شاید مردم ایران کمتر به این نکته مهم  توجه کرده‌اند، در دوره حکومت حزب بعث در کل نجف و کربلا درمانگاه وجود نداشت. شیعیان اگر کمترین عارضه را داشتند به شهرهای اطراف سفر می کردند از افتخارات ماست که  بیمارستان‌های بزرگ صد و بیست و دویست تختخواب ودی کلینیک های تخصصی برای شیعیان در این شهرهای متبرکه ساختیم و فرصتی فراهم شد تا به شیعیان مظلوم که در دوران بعث محرومیت بسیار کشیدند و ظلم مضاعفی که حزب بعث برآن‌ها روا داشت را   خدمت رسانی کنیم . ستاد بازسازی استعدادی است تا به لحاظ  فنی مهندسی و خدمات رسانی در حوزه های مختلف فعالیت کند همچنین انتقال پیام فرهنگی صورت بگیرد و فرصت تعامل فرهنگی دو جانبه فراهم کند.
 
پیاده روی برای زیارت قبور ائمه نمایش قدرت سیاسی است
 
وی در ادامه خاتمه تاکید کرد: من از آروزهایم این است که الگوی رفتاری پیاده روی برای زیارت ائمه را در ایران از قدمگاه یا مکان‌های دیگر به صورت منسجم تر فراهم کنیم  و وسعت میلیونی و دهها میلیونی فراهم کنیم زیرا پیاده روی برای زیارت ائمه  نمایش قدرت سیاسی و معنوی خوبی است. بسیاری از کشورهای منطقه با کمترین توطئه‌ها و فتنه‌های دشمنان دچار تزلزل و گاها فروپاشی می شوند اما همه ارکان نظام تحت ولایت فقیه با این حجم دشمنی و فتنه پا برجاست کورباطنی است اگر عنایت ائمه اطهار را به قصد خدمت رسانی نبینیم و به آن توجه نداشته باشیم.
 
برنامه «کوی محبت» با اجرای سید مصطفی موسوی به سفارش گروه معارف شبکه دو سیما با مشارکت ستاد بازسازی عتبات عالیات از شبکه دو سیما هر شب پخش می شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها