امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97136
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، کتاب «منتخب‌الاثر فی الامام الثانی عشر» اثری بدیع و شاهکاری عظیم پیرامون امام مهدی(عج) ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، کتاب «منتخب‌الاثر فی الامام الثانی عشر» اثری بدیع و شاهکاری عظیم پیرامون امام مهدی(عج) است که به قلم آیت‌الله صافی گلپایگانی به رشته تحریر درآمده است.

این کتاب ارزشمند که از دیرباز تاکنون منبعی جامع و کامل برای محققان عرصه مهدویت به شمار می‌رود در 11 باب تألیف شده که هر باب آن دارای چند فصل است که از کتب عامه و خاصه به رشته تحریر درآمده است.

در وصف این کتاب ارزشمند، علامه شیخ حبیب مهاجر عاملی که از علمای اهل سنت به شمار می‌رود، می‌گوید: مؤلف همه مسائل مربوط به حضرت مهدی(عج) را گردآورده و هیچ مطلب مهمی را ناگفته نگذاشته است.

این کتاب در موضوع خود بی‌نظیر است و شایسته است که هر فرد باایمانی یک نسخه از این کتاب را داشته باشد.

این اثر ارزشمند که با نظر بزرگان اهل سنت گردآوری ‌شده از منابع محدثان و بزرگان نقل‌ قول کرده و این موضوع را به‌طور کامل بررسی کرده است.

آیت‌الله سبحانی که از مراجع بزرگ شیعه در عصر کنونی محسوب می‌شود در وصف این کتاب می‌گوید: این کتاب به علمای شیعه اختصاص ندارد، بلکه گروهی از علمای اهل سنت و بعضی از خاورشناسان نیز زبان به ستایش آن گشوده‌اند.

این کتاب، مرجع و منبع هر قلم‌به‌دستی است که می‌خواهد پیرامون حضرت ولی ‌عصر (عج) مطلب بنویسد؛ زیرا مؤلف همه روایات مربوط به حضرت ولی عصر(عج) را به‌ صورت منسجم گردآوری کرده و با حسن سلیقه به کار بسته است.

کتاب ارزشمند منتخب الاثر که در سه جلد به قلم آیت‌الله صافی گلپایگانی نگاشته شده برای قرار گرفتن در دسترس عموم توسط حجت‌الاسلام محسن احمدی در پنج جلد به زبان فارسی ترجمه‌ شده است.

ترجمه این اثر ارزشمند امروز با حضور مترجم و عضو هیئت استفتاء دفتر مرجع عالی‌قدر آیت‌الله صافی گلپایگانی در در حاشیه برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم معرفی و رونمایی شد.

انتهای پیام/78005/ط30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار