امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۵:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97147
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله جعفر سبحانی ظهر امروز در جلسه تفسیر سوره مبارکه زمر که در مدرسه حجتیه برگزار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله جعفر سبحانی ظهر امروز در جلسه تفسیر سوره مبارکه زمر که در مدرسه حجتیه برگزار شد، اظهار کرد: باید عقاید خود را بر اساس آیات قرآن بسازیم و قرآن را استاد زندگی خود قرار دهیم.

وی با بیان تعریف وظایف یک معلم اسلامی افزود: باید برای تاثیر بهتر در آموزش کلاس‌های درسی طلبه‌ها را به تفکر و اندیشه هدایت کنیم.

این مرجع تقلید ابراز کرد: اگر بخواهیم انتخاب جهنم و بهشت را برای انسان‌ها تحمیلی بدانیم، در افکار جاهلانه به سر برده‌ایم.

سبحانی با بیان معنای کفر عقیدتی ادامه داد: افرادی در روز اول زندگی خود تا پایان عمر نسبت به خداوند کفر داشتند و جایگاه آنها جز جهنم نخواهد بود.

وی اضافه کرد: گروهی از افراد جاهل نیز در خانواده‌های متدین بزرگ شده‌اند، اما با پیروی از نفس عماره به تدریج از فرمان خداوند سرکشی خواهند کرد و همچنین نسبت به او کافر خواهند شد.

سبحانی تصریح کرد: افرادی که زندگی خود را بر اساس اعمال ناپسند گذرانده‌اند، در پایان زندگی خود که فشار وجدان بر آنها بسیار تحمیل شده است، راهی به جز انکار نشانه‌های خداوند و وعده‌های او نخواهند داشت.

وی به روز رستاخیز و برپایی دادگاه عدل الهی اشاره کرد و گفت: گناهکاران باید مورد عذاب قرار بگیرند تا تفاوت بین مومن و کافر معلوم شود.

این مرجع تقلید با بیان آیه‌ای از قرآن کریم بیان کرد: خداوند با اختیار انسان‌ها آنها را به سمت بهشت و جهنم هدایت خواهد کرد، اما انسان‌های جبرگرایانه با عقیده جاهلانه خود جایگاه خود را در روز قیامت وابسته به خواسته خداوند می‌دانند.

سبحانی قلب انسان را مانند یک برگ سفید دانست و خاطرنشان کرد: گناهان لکه‌های سیاه را بر روی این برگه ایجاد خواهند کرد و اگر انسان از این گسترش گناه جلوگیری نکند، تمام قلبش سیاه و تیره خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه خداوند کسی را مجبور به گناه نکرده است، یادآور شد: افرادی که با اعمال خود جهنم را برای خود آماده کردند و افرادی که با اعمال خود قسمتی از بهشت را به نام خود ثبت کرده‌اند با یکدیگر برابر نخواهند بود.

سبحانی تصریح کرد: اعمال برخی افراد ناآگاه موجب خواهد شد تا برخی از ارزش‌های اسلام تغییر کند و جایگاه اعمال خوب و بد با یکدیگر جا به‌ جا شود.

وی با اشاره به عذاب‌های دنیایی که خداوند برای برخی از گناهکاران در نظر گرفته است، بیان کرد: افرادی که چشم بصیرت دارند نسبت به بسیاری از حقایق عالم آگاهی پیدا خواهند کرد و عذاب دوزخ دنیا برای آنها آشکار خواهد بود.

این مرجع تقلید ایمان را زرهی در برابر گناهان خواند و ادامه داد: ما باید ایمان خود را تقویت کنیم تا دچار عذاب دنیایی نشویم.

سبحانی اضافه کرد: گفتار و عمل خداوند با یکدیگر در تناقض نخواهد بود و اگر خداوند وعده‌ای بدهد، در انجام آن کوتاهی نخواهد کرد.

وی برخی دیگر از صفات خداوند را بیان کرد و گفت: همیشه در آیات قرآن کریم در کنار انذار و هشدار نسبت به عذاب الهی، امید به بهشت نیز بوده است که این روش مقابله یا تقابل نامیده شده که در تمام قرآن نیز مشهود است.

این مرجع تقلید تاکید کرد: ما باید از صفات خداوند تبارک و تعالی الگو بگیریم و اگر عهد و پیمانی با خداوند خود بستیم با تمام توان برای تحقق آن عمل کنیم و در این زمینه کوتاهی نکنیم.

سبحانی با اشاره به عمر کوتاه انسان در دنیا خاطرنشان کرد: اگر ما در مدت کوتاهی خود را از گناهان حفظ کنیم، خواهیم توانست زمان بی‌نهایتی را در بهشت جاویدان بگذرانیم.

انتهای پیام/2258/ر40/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها