امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۹:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97151
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ «سروش صحت» کارگردان و فیلمنامه‌نویس به ستاد خبری دومین جشنواره فیلم ویدئویی تهران (یاس) گفت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ «سروش صحت» کارگردان و فیلمنامه‌نویس به ستاد خبری دومین جشنواره فیلم ویدئویی تهران (یاس) گفت: در کشور ما جشنواره‌های زیادی برگزار می‌شود اما باید توجه داشت که کدام جشنواره کارایی بیشتری دارد و می توانند در عرصه فرهنگی و هنری  مفید باشد.

وی در ادامه افزود: جشنواره ها به فراخور کاربردی که دارند می تواند برای سازنده ها و دست اندرکاران رقابت و  ایجاد انگیزه کنند.

نویسنده سریال «پژمان» همچنین یادآور شد: اصولا برگزاری جریان فرهنگی به صورت رقابت در جامعه باعث می شود کارها بیشتر دیده شود و سازنده ها برای ساخت برنامه های بهتر، شور و شوقی بیشتر داشته باشند.

صحت در ادامه به برگزاری جشنواره فیلم یاس اشاره کرده و گفت: جشنواره فیلم ویدئویی تهران (یاس) اگر به صورت مستمر برگزار شود و جایگاه خود را بیابد و جایزه اش نیز اعتبار داشته باشد می تواند بستری برای ظهور استعدادهای جوان در عرصه فیلمسازی باشد. اما اگر تنها به صرف برگزاری باشد نتیجه ای هم در بر نخواهد داشت.

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه در این جشنواره اکثرا جوانان شرکت دارند متولیان جشنواره باید توجه داشته باشند که در پایان باید بتوانند از برگزیدگان جشنواره حمایت کنند تا این افراد بتوانند آثار بعدی شان را بسازند.

صحت معتقد است اگر جشنواره فیلم یاس بدین طریق عمل کند می تواند در جوان ها ایجاد انگیزه کند و آنها به ساخت آثار بهتر ترغیب نماید.

کارگردان سریال «شمعدونی» با اشاره به کپی غیرمجاز فیلم ها نیز گفت: این معضل بزرگی است که کشور ما با آن روبرو است. به نظر من باید این مشکل به شکل اساسی بررسی شود و قانون کپی رایت در کشور اجرا شود. وقتی قانونی وجود ندارد کاری نمی توان کرد البته باید قانونی باشد که اجرا و عملی شود.

وی درباره کیفیت فیلم های شبکه نمایش خانگی نیز گفت: فیلم های این بخش هم مانند همه عرصه های دیگر دارای محصولات خوب متوسط و بد است اما  تعداد محصولات بد و خوب کمتر به چشم می خورد و بیشتر محصولات متوسط هستند.

صحت در ادامه افزود: با توجه به اینکه فیلم های شبکه نمایش خانگی در کشور با استقبال مواجه شده است بنابراین می تواند محل خوبی برای ساخت آثار جدید و با کیفیت باشد البته مسئولان باید برای سخت چنین آثاری برنامه ریزی داشته باشند و فیلمسازان را حمایت کنند.

وی خاطرنشان کرد: سریال ها و مجموعه هایی برای شبکه نمایش خانگی ساخته شد که شاهد بودیم هر هفته مخاطب آنها را خریداری می کرد و این امر نشان دهنده آنست که شبکه نمایش خانگی ظرفیت مناسب برای ساخت مجموعه و فیلم ها را دارد بنابراین باید از این ظرفیت به خوبی و به بهترین شکل استفاده کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار