امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97157
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب ارزشمند «تحریر رسالة ‌الولایة» دقایقی پیش با حضور علی لاریجانی ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب ارزشمند «تحریر رسالة ‌الولایة» دقایقی پیش با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی جوادی آملی در سازمان آرشیو ملی رونمایی شد.

کتاب «تحریر رسالة ‌الولایة» یکی از بهترین میراث‌های علامه طباطبایی است که مطالب و سبک نگارش حضرت استاد در این رساله همراه با نوعی رازگویی است که مشابه آن در کتاب‌های فلسفی و تفسیری و سایر نوشته‌های ایشان کمتر یافت می‌شود.

به گفته مدیر انتشارات اسرا از مهم‌ترین و حساس‌ترین اموری که استاد علامه طباطبایی در روزگار بسیار تنگ و تاریک علمی و دینی بدان پرداخت و به رغم دشواری‌ها و تنگناهای علمی و عملی بدان اهتمام داشت و نهایتاً با کمال سلامت و امنیت از آن به در آمد همانا سخن گفتن و اظهارنظر پیرامون دانش عزیز حکمت و علم شریف عرفان بود. آنگونه که در پدید آوردن سایر آثار خویش از مسیر صواب پا فراتر ننهاده بود بلکه ضمن آموزش اندیشه‌ورزی و تقویت تفکر عقلی نشانگر جاده وسطی برای دیگران بود.

علامه در اثر عرفانی و فخرآفرین خویش رسالة‌الولایة نیز تلاش دارد تا پنج امر بنیادی اهل ولا را با همنشینی سروش وحی نمایان سازد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها