امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۷:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97160
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، چهارمین دوره جشنواره «رسول آفتاب» شهریور سال جاری فراخوان خواهد داد به ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، چهارمین دوره جشنواره «رسول آفتاب» شهریور سال جاری فراخوان خواهد داد به همین منظور به سراغ رحیم مخدومی، دبیر این جشنواره رفته و درباره موضوع جشنواره مردمی رسول آفتاب به گفت‌وگو پرداختیم که در ذیل آن را می‌خوانید:  

* توجه به موضوع گسترش ظلم در استکبار در این دوره از جشنواره

آقای مخدومی چهارمین جشنواره رسول آفتاب به چه موضوعاتی اختصاص خواهد داشت؟

در نظر داریم موضوع مهم دنیای امروز که همان گسترش ظلم در استکبار است، را موضوع چهارمین جشنواره «رسول آفتاب» قرار دهیم چراکه اکنون ظلم در استکبار در قالب‌های گوناگون از جمله «داعش» و «تکفیری» رو به افزایش است و ملت مستضعف جهان به ویژه مسلمین نیز این ظلم‌ها را تحمل می‌کنند.

گسترش ظلم در استکبار را به عنوان موضوع مورد توجه در این جشنواره قرار دادیم تا امسال نیز بر خلاف سال‌های پیشین در چند بخش نظیر «خاطره»، «داستان»، «کاریکاتور»، «عکس» و «فیلم کوتاه»، فراخوان داشته باشیم.

علاوه بر اینکه مردم کشورهای عراق و سوریه تحت ستم گروه داعش و تکفیری‌ هستند، یک ظلم دیگری را نیز متحمل می‌شوند و آن «ظلم رسانه‌ای» است چراکه صدای مظلومیت آنها به گوش جهانیان نمی‌رسد به همین منظور ما در نظر داریم که خاطرات آنها را جمع‌آوری و انعکاس دهیم.

در این راستا هنرمندان با ارائه آثار هنری نظیر «داستان»، می‌توانند به میدان آمده تا آثار آنها را ترجمه و انعکاس دهیم. در عین حال عکس‌ها و فیلم‌های مستندی که از ظلم و جنایت مستکبرین و دفاع و مقاومت مردم گرفته می‌شود، را نیز در چهارمین جشنواره «رسول آفتاب» مورد توجه قرار خواهیم داد، همچنین از نگاه ظریف و تحلیل‌گر هنرمندان کاریکاتوریست‌ نیز در این جشنواره استفاده خواهیم کرد.

 

 

* برپایی نمایشگاه بین‌المللی عکس و کاریکاتور از ظلم و ستم داعش و تکفیری‌ها

درباره زمان دقیق برپایی افتتاحیه و اختتامیه این جشنواره سخن بگویید؟

در نظر داریم در شهریور ماه سال جاری فراخوان چهارمین جشنواره «رسول آفتاب» را اعلام و تا پایان آبان ماه سال جاری آثار را جمع‌آوری کنیم و در آذرماه مقدمات اختتامیه را که از جمله چاپ کتاب از آثار رسیده، ترجمه آثار، آمادگی برای برپایی یک نمایشگاه بین‌المللی است را در این ماه آماده کنیم و در 9 دی همزمان با گرامیداشت «روز بصیرت» مراسم اختتامیه‌ را داشته باشیم.

* لزوم حمایت مالی متولیان فرهنگی از جشنواره مردمی «رسول آفتاب»

آقای مخدومی آثار مدنظر را چگونه جمع‌آوری خواهید کرد آن هم با توجه به اینکه در سال‌های گذشته چندین بار سایت شما حک شده بود؟

از راه‌های مختلف برای دریافت آثار استفاده خواهیم کرد یعنی تجربه نشان داده است، وقتی که یک کانال داشته باشیم حک و ارتباط ما مسدود و قطع می‌شود و جشنواره را مختل می‌کنند به همین منظور قطعاً آثار علاقه‌مندان را از طریق کانال‌های مختلف دریافت خواهیم کرد.

* این جشنواره کاملاً مردمی و فی‌ سبیل‌الله اداره می‌شود

بودجه برپایی این دوره از جشنواره از کجا تأمین خواهد شد؟

جشنواره «رسول آفتاب»، مردمی است یعنی همانطور که از اسم آن مشخص است مردمی اداره می‌شود، منتها انتظار می‌رود که هزینه‌های مالی توسط متولیان فرهنگی و علاقه‌مندان به فعالیت فرهنگی و خیرین تأمین شود تا بتوانیم جشنواره را هر چه بهتر و کیفی‌تر برگزار کنیم.

آقای مخدومی درباره ستاد جشنواره «رسول آفتاب» و تعداد کسانی که شما را در این جشنواره یاری خواهند کرد، سخن بگویید؟

ستادی که هر سال در بخش اجرایی، علمی، ترجمه، سایبری و تدارک پای کار می‌آید،یک تیم 50 نفره هستند که فی‌سبیل‌الله کمک می‌کنند تا این بار را به سر منزل مقصود برسانیم که امسال هم به همین طریق خواهد بود.

 

 

* سفر به عتبات عالیات، یکی از جوایز این دوره از جشنواره مردمی رسول آفتاب

آقای مخدومی درباره جوایز این دوره از جشنواره توضیح دهید؟

در نظر داریم تا یکی از جوایز چهارمین جشنواره مردمی «رسول آفتاب» را کمک هزینه سفر به عتبات عالیات قرار دهیم اما به دلیل اینکه این جشنواره به صورت بین‌المللی برپا خواهد شد، باید جوایز را با سلایق بین‌المللی در نظر بگیریم.

با توجه به اینکه این جشنواره مردمی برپا خواهد شد، تقبل هزینه سفر برگزیدگان جشنواره به کشور برایتان دشوار نخواهد بود؟

اگر بتوانیم هزینه مورد نظر را تأمین کنیم، از میهمانان و برگزیدگان چهارمین جشنواره مردمی «رسول آفتاب»، حضوری دعوت به عمل خواهد آمد اما اگر این امکان فراهم نباشد از طریق ویدئو کنفرانس در مراسم اختتامیه شرکت داده خواهند شد و جوایز برای آنها ارسال می‌شود.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار