امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97169
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۳۷
تعداد بازدید: 311
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی دوشنبه شب در جمع اعضای ستاد برگزاری کنگره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی دوشنبه شب در جمع اعضای ستاد برگزاری کنگره بین‌المللی خطر جریان‌های تکفیری با بیان اینکه مقامات جمهوری اسلامی ایران از

برگزاری این کنگره استقبال کرده‌اند، اظهار کرد: سفارش شده است تا نهادها و دستگاه‌های مختلف با این کنگره همکاری داشته باشند.

وی افزود: در حال حاضر یکی از بحرانی‌ترین شرایط تاریخ اسلام را می‌گذرانیم زیرا دشمنان توانسته‌اند آتش جنگ را میان مسلمانان در کشورهای مختلف برافزوند و همین امر سبب خونریزی‌های فراوان شده است و زنان و کودکان مسلمان هم به دست افرادی به ظاهر مسلمان کشته می‌شوند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه تکفیری‌ها قبور اولیای الهی را هم ویران می‌کنند، گفت: چنانچه همین امروز آتش این فتنه‌ها خاموش شود ده‌ها سال باید تلاش کنیم تا خرابی‌های حاصل از این جنگ‌ها را آباد کنیم.

وی ادامه داد: گروه‌های درگیر در کشورهای اسلامی، جان و مال و ناموس یکدیگر را به باد می‌دهند و دلیل این همه فتنه و درگیری هم چیزی جز جهل، تحریک دشمنان و هوی‌پرستی نیست.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با اشاره به استقلال‌خواهی کردهای عراقی خاطرنشان کرد: به مسئولان کردستان عراق می‌گوییم اگر کشور کوچکی هم تشکیل دهید باید همواره نوکر آمریکا و رژیم صهیونیستی باشید ولی اگر در قالب عراقی یکپارچه به حیات خود ادامه دهید، می‌توانید با الگوگیری از جمهوری اسلامی به استقلال دست یابید ولی تعجب‌برانگیز است که دم از تجزیه می‌زنید و توطئه دشمنان را در نمی‌یابید.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه یک نفر خواب‌نما شده و خود را خلیفه مسلمانان می‌داند، گفت: به او باید گفت چه کسی تو را انتخاب کرده که می‌خواهید از جنوب آسیا تا آفریقا را زیر سیطره خود بگیرید.

وی تکفیری‌ها را عامل آتش‌افروزی در جهان اسلام دانست و تصریح کرد: همین گروه‌ها در سوریه، عراق، پاکستان و افغانسان به فعالیت مشغولند و بی‌گناهان را می‌کشند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان اینکه آسیب‌های فراوانی از جانب تکفیری‌ها به دنیای اسلام وارد می‌شود، افزود: هرچند آنها ضررهایی همچون کشته شدن مسلمانان و تخریب مساجد و قبور اولیای الهی و زیارتگاه‌ها و خانه‌ها را دارند ولی مهمترین مسئله این است که دشمنان ما در رسانه‌های خود می‌گویند ماهیت مسلمانان همین است و آنها بویی از منطق و عقلانیت نبرده‌اند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به ضررهای فراوان جریان تکفیری به عقاید ناب اسلامی گفت: ضربه به فروع دین از دیگر آسیب‌هایی است که از جانب جریان تکفیری به اسلام رسیده که از آن جمله می‌توان به بدترین نوع فحشا یعنی جهاد نکاح اشاره کرد، همین‌طور پیش برود روزی به سراغ جهاد شرابخواری، قمار و موادمخدر هم پیش می‌روند.

وی به ضرورت برگزاری کنگره خطر جریان‌های تکفیری اشاره و اضافه کرد: هدف از این همایش بزرگ، بیدار کردن ملت‌ها و منزوی کردن تکفیری‌هاست زیرا اجتماع علمای جهان اسلام و انتشار اخبار آن سبب جلوگیری از فریب خوردن گروه‌های زیادی می‌شود و هواداران تکفیری‌ها را هم کاهش می‌دهد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با تاکید بر تلاش برای نشان دادن چهره واقعی اسلام به جهانیان خاطرنشان کرد: این مهم یکی دیگر از اهداف و برکات چنین کنگره‌ای خواهد بود زیرا تکفیری‌ها برداشتی نادرست از دین دارند و سوادشان هم بسیار پایین است و به همین دلیل چهره‌ای خشن از اسلام ترویج می‌کنند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه استنباط تکفیری‌ها از دین غلط و بسیار احمقانه نسبت به کفر و ایمان است، تصریح کرد: با این حال می‌خواهند این استنباط نادرست را به همه تحمیل کنند و سر همه را اعم از شیعه و سنی ببرند و با آن فوتبال بازی کنند.

وی افزود: در صدد هستیم با برپایی این کنگره، ناآگاهان را بیدار کنیم تا آلت دست این جریانات نشوند و دیگر اینکه به دنیا ثابت کنیم اینها مسلمان نبوده و از اسلام بیگانه هستند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان اینکه به واسطه این جریانات استکبار جهانی در ساحل امنیت به سر می‌برد، خاطرنشان کرد: جای تاسف است که پول‌های برخی کشورهای اسلامی در اختیار این جریان‌ها قرار می‌گیرد؛ در این شرایط لازم است علمای اسلام به پا خیزند و هشدار دهند و جهان اسلام را با خبر و پشتیبانان تکفیری‌ها را شرمنده کنند.

انتهای پیام/78004/گ40/پ3003

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها